Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németben dolgozom 2012 agusztu...

Németben dolgozom 2012 agusztus óta most az adóbevalláskor visszaigényelhetem az összes adóman? , német munka szerződésem van! Csak komoly válaszokra vagyok kiváncsi!

Figyelt kérdés

#Németadóbevallás
2013. jan. 26. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs itthonról származó egyéb jövedelmed, akkor itthon nem kell adóbevallást készíteni,a kettős adóztatást elkerülő egyezmény miatt.Ha volt itthon is jövedelmed előtte az évben, akkor viszont be kell írni a kinti jövedelmed is, de azután már nem adózol újból,de adóalapot növelő tényező lesz.


Visszaigényelni, meg abból, amit németbe leadóztál, nem tudom itthon egyáltalán mit is lehetne? Magyarországra nem fizettél semmit az idő alatt, ha kinti szerződésed van és oda vagy bejelentve.

2013. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
SziaNorbi!köszi a választ de én nem arra gondoltam hanem a németadóbevallásra mert azt hallotam hogy aki nem dolgozott németben 183munkanapot az nem igényelhet semmit.Stép napot
2013. jan. 27. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!