Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor lesznek ismét alacsonyak...

Mikor lesznek ismét alacsonyak a kamatok?

Figyelt kérdés

Alacsony kamat alatt azt a kamatszintet értem, ami már erősen fűti az ingatlanvásárlást.


Szeretnék majd ingatlant vásárolni, befektetés céllal. A jelenlegi gazdasági helyzet és a magas kamatok miatt úgy látszik, hogy az ingatlanárak eddigi árnövekedési dinamikája megtorpant, maximum a kicsi, energetikailag korszerű ingatlanok emelkednek még.


Eddig a jelenlegi vételi ár 30-40%-a van meg más befektetési formában, ha hitel nélkül akarnék vásárolni, akkor meg kb 4 évre lenne szükségem.


2008 és 2014 között összesen 25%-al csökkentek az ingatlanárak, tehát bő 6-7 év volt, mire magára talált a piac.


Egy évig még biztos maradnak a rekord magas kamatok, azonban utána minden bizonnyal csökkenteni kezdik, amint csökken az infláció. Gondolom ismét ugyanaz fog történni, mint az elmúlt években: alacsony kamatokkal szétfűtik a piacot, a hitelesek tolongani fognak, az ingatlanárak meg ismét kilőnek. A kérdés, hogy e folyamat elindulása mikorra várható?



2022. okt. 15. 17:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Bocsi, de 11,75% PMÁP kamat nekem nem vonzó egy év alatt, amikor tavaly óta duplája lett minden élelmiszer ára.
2022. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
11-es én konyhán dolgozok, onnan csórok mindent, nem érzem az élelmiszerárnövekedést.
2022. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

11 - Tehát tartod a pénzed inkább bankszámlán, készpénzben, ugye? :)

Pardon, ha Te vagy a kivétel, de a többség pont így gondolkozik, ahogy leírtam: "az infláció 20-30-40%, az állampapír 11%, nem rakom bele, nem éri meg - tartom készpénzben". Ez nettó butaság.

2022. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#13 Érzem a maró gúnyt és megvetést a kérdésedben, hogy merészelem nem állampapírban tartani a pénzem. :)

Nem. Éppen, hogy nem tartom a pénzt, hanem befektetem, forgatom. Ha a 10-es válaszomat elolvasod, akkor látod, hogy olcsó ingatlanban fektetem. Azonkívül részvénybe.

A te dolgod, hogy neked az államkötvény jön be, te azzal nyugisan el vagy, nem kell vele csinálni semmit és megvan az az illúziód, hogy gyarapszik a pénzed, de én ezért nem vetlek meg.

2022. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem azért maró a gúny, mert nem állampapírban tartod a pénzed, hanem mert azzal hozod összefüggésben a meg-nem-érését, hogy mi mennyit drágult. Pont ugyanezt hallgatom Átlag Jóskától egy éve.

Én nem flexelek, hogy miben tartom a pénzem (egyébként alulértékelt osztalékbajnok részvényekben per pill amiket nyáron vettem - MMM, WBA, stb.).

2022. dec. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#15

Mégis mivel kellene összevetni szerinted a befektetéseid hozamát, ha nem az aktuális inflációval?

2022. dec. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nyilván az határozza meg a reálértéket, de Te nem ezt mondtad, hanem egzakt módon kijelentetted, hogy nem éri meg az állampapír és kész, pont, nem dobtál fel alternatívát, vagy annyit, hogy "jóbb mint a semmi". Átlag Jóska elolvassa és a maradék kedvét is elvetted attól, hogy legalább egy rohadt MÁP+ban tartsa a kis pénzét a következő nyaralásig a párnaciha vagy a bankszámlája helyett. Remélem így érted a problémám.
2022. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Remélem így érted a problémám."

Ne általánosíts és nem a te problémád, a világ terhét ne vedd magadra! :)

Pont előttem rakta be egy bácsika a nyáron a postán 2 millió forintját álompapírba, mert eladott egy darab földet. Pedig nyáron még sehol se voltak a mostani PMÁP kamatok. :) Gondolom bánja is azóta, ha lekötötte egy évre 5%-ra.

2022. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Basszus nem akarlak sértegetni, de figyelsz arra amit írok? A problémám a Te végletes, szűk, általános megállapításoddal van amit ide beírtál (mert nem feltételezem, hogy így gondolkozol, de ide fixen így nyilatkoztál). Mindegy, én befejeztem a fingfűrészelést.
2022. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#10: ez szép és jó, csak éppen semmi értelme nem volt ideírni azon kívül, hogy eldicsekedhettél, mennyivel több pénzed van, mint a kérdezőnek. Nyilván, ha lenne egy egész ingatlanra való megtakarítása, akkor nem azt a kérdést írta volna ki, hogy hogyan hitelezze a maradékot
2022. dec. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!