Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogyha BMÁP-ot veszek,...

Igaz, hogyha BMÁP-ot veszek, akkor az a MÁK-nál illetékmentes, de otp-n keresztül meg kell fizetnem a 15% SZJA-t?

Figyelt kérdés

A biztosdontes.hu-n olvastam utána, hogy a máknál vett állampapír az, ami adómentes, viszont többet nem írnak róla.


Ha otp-n veszem meg, akkor a kifizetés után a kamatból be kell fizessek 15% SZJA-t?

Vagy félreértettem?


Illetve a kamatfizetés 3 havonta van, de ezt jóvá is írják a számlámon, vagy mindent egy összegben kapok majd meg 3 év múlva?


Tudom, hogy van számlavezetési díj, de az csak 6-7 ezer ft lenne a 3 évre, cserébe kényelmesen tudom intézni itthonról a vételt és az eladást.


Életemben először vennék, szóval elfogadok minden építő jellegű tanácsot!


2022. okt. 19. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogyha BMÁP-ot veszek, akkor az a MÁK-nál illetékmentes, de otp-n keresztül meg kell fizetnem a 15% SZJA-t?" --- :) Nem igaz!

A 15% adó minden 2019.06.01. előttire vonatkozik a vásárlási helytől függetlenül!


"A biztosdontes.hu-n olvastam utána, hogy a máknál vett állampapír az, ami adómentes, viszont többet nem írnak róla." --- Ezt valami hozzászóló írta??? Feltételezem, hogy igen, mivel ilyent épelméjű nem írhatott.


"Ha otp-n veszem meg, akkor a kifizetés után a kamatból be kell fizessek 15% SZJA-t?" --- 2019.06.01. előttire IGEN (,de nem te fizeted be, hanem automatikusan vonják le), de az utánira NEM!


"Vagy félreértettem?" --- 100%-os biztonsággal állítható, hogy IGEN!


"Illetve a kamatfizetés 3 havonta van, de ezt jóvá is írják a számlámon, vagy mindent egy összegben kapok majd meg 3 év múlva?" --- Elejére igen, a vége meg rajtad áll, felveszed, vagy másba teszed.


"Tudom, hogy van számlavezetési díj, de az csak 6-7 ezer ft lenne a 3 évre," --- Honnan tudod???, vagy ez az OTP-s? Miért jobb neked a fizetős az ingyenesnél?


"cserébe kényelmesen tudom intézni itthonról a vételt és az eladást." --- A kérdésed alapján sajnos kételyem támadt ezzel kapcsolatban.


"Életemben először vennék, szóval elfogadok minden építő jellegű tanácsot!" --- OK, ez esetben legyen az ingyenes számlavezetés a fizetőssel szemben :)

2022. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ! Megy a zöld!


Itt olvastam:

Www.biztosdontes.hu/bonusz-magyar-allampapir


(Az “itt vásárolhatod meg a” résznél olvastam)


Szóval, akkor menjek el a MÁK-hoz, ott nyissak egy számlát és oda utaljak?

Ez a teljesen ingyenes megoldás?


Mit kapok ott cserébe, illetve hogyan intézem, ha esetleg szeretném a pénzem egy részét kivenni idő előtt? Mindent személyesen?

2022. okt. 19. 13:48
 3/14 anonim ***** válasza:

A netes felületen minden intézhető, vásárlás sima bankkártyával ingyenes (én legutóbb 6 millió forintnyit fizettem kártyás vásárlásként) kiutalás bármilyen számlára mint egy normál banki utalás kivéve, hogy annak sincs díja.

Talán még a számlanyitás is intézhető ügyfélkapun keresztül, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

2022. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3: Számlanyitás is intézhető teljesen elektronikusan, viszont hosszabb a folyamat mint személyesen, kb 1-2 hét (személyesen már masnap elérhető a náluk vezetett számla).


2: Amennyiben idő előtt ki akarod venni a pénzt, el kell adnod az állampapírt és átutalni a pénzt a saját bankszámládra 0 forintért. Az állampapír eladásnak viszont van költsége, PMÁP-nál jelenleg a befektetett összeg 1%-ka. Bankoknál általában magasabb ez a %, mert rosszabb árfolyamon váltanak, így még egy plusz pont az államkincstár mellett.

2022. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"3: Számlanyitás is intézhető teljesen elektronikusan, viszont hosszabb a folyamat mint személyesen, kb 1-2 hét"---1 hónapja még csak az előregisztrációt csinálhattad így meg (09.05.-én csináltam), de ez lerövidíti a személyes ügyintézést.


"(személyesen már masnap elérhető a náluk vezetett számla)."---Nemcsak, hogy már aznap működik, de kb. 15 perccel később én már tudtam használni. Szerintem, ha előbb kerülök gépközelbe akkor is működött volna.


Kétlem, hogy az egyik irányban visszafejlődés, a másikba meg előrelépés történt volna azóta!


4-es a 2. résszel totál egyetértek :)

2022. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vidd át az egészet a Kincstárba. A bankok pofátlan költségeket vonnak el és sokkal rosszabb árfolyamon váltják vissza. Államkincstárt is intézheted online.
2022. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 BlackSword ***** válasza:
A számlanyitás mindenhol ingyenes... de maga a vételi tranzakció BMÁP, és a jegyzés PMÁP már a bankokban illetékköteles, ellenben pl a Postán nem... ez 1,5 ezrelék, legfeljebb 10.000 ft...
2022. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolso, akkor a postan a legjobb intezni?

Vajon kisvarosi helyi postan is, vagy csak nagyobbakban?


Otp itt is van de a koltsegek miatt a Postan, v MÁ Kban szeretnem elhelyezni.

Ugyfelkapum, es K&h s ebankom van.

Viszont kp ban van a penz, igy utalni nem tudom.

Mi lenne a legjobb?

2022. okt. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 BlackSword ***** válasza:
Ha van számítógép a postán, akkor nagyon valószínű, igen... akkor vidd be, még egyszerűbb... Mondjuk, ha van otp, akkor a posta is olyan...
2022. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 BlackSword ***** válasza:
De igen, a postán jobb intézni...
2022. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!