Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem tudok külföldre utalni?

Miért nem tudok külföldre utalni?

Figyelt kérdés

Németországból (Sparkasse bank) szeretnék egy bizonyos összeget egy európai (de nem EU tagállam!!!) országba utalni, de nem engedi. Nem értem, hogy miért, ugyanis deviza számlára menne- tehát ennek az akadálya (bár bármilyen számlára is át kellene, hogy menjen) is kizárt.


Ajánlgassa itt nekem a SEPA-t, de az adott ország nem része ennek a rendszernek. Nagyobb összegről van szó, így nem szeretném postán- western unionon keresztül küldeni, mert az sokba fájna.


Valaki tudna segíteni? Sajnos nem igazán vagyok jártas az ilyen bankos ügyintézésekben és a német nyelvet sem beszélem még annyira jól.



2022. okt. 19. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan milyen országról lenne szó? Milyen jogcímen kéne utalnod?


ESetleg valami alternatív szolgáltató? Bár a WU nem túl olcsó..

2022. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Revolut, Wise, Paypal nem megoldás?
2022. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Macedóniába kellene utalnom és olyan 4 ezer eurót. Nem tudom, hogy a WU mennyit kérne el ezért, illetve, hogy lehetséges-e egyáltalán ekkora összeget küldeni.

Sajnos nincs Visa kártyám, csak sima, amiről feltudok venni pénzt, utalni is tudok (normál utalással, tehát a kártyával nem tudok online vásárolni). Az említett országba pedig egyszerűen nem enged küldeni. Direkt kiírta, hogy oda nem lehetséges.

Megpróbálok holnap bemenni a banka és megkérdezem, hogy hátha ott helyben lehetséges-e. :S Itt ahol élek, ma nincs is nyitva az az egy bank ami van. Csak heti két napot dolgoznak -.-

2022. okt. 19. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!