Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Random Capital jó választás...

Random Capital jó választás ha S&P 500-at szeretnék venni?

Figyelt kérdés
2022. okt. 23. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Random capital = Erste investment.


Magyarországon ez és KBC opció TBSZ számlára. Utóbbi előnye, hogy osztalékfizetésnek nincs költsége, míg az Erste-n van.


TBSZ számla esetén, amennyiben nem osztalékfizető ETF-et választasz, nincs jobb megoldás. Hogyha nem TBSZ számlán szeretnél befektetni, akkor már intaractive brokers jobb árban.

2022. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen
2022. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 krwkco ***** válasza:

Ahogy 1-es írta: nincs már Random Capital.

És azt is fontos, hogy magyar értékpapírkezelőnél az SP500 ETF-ek is euróért vásárolhatók. Legalábbis az ERSTE-nél és a KBC-nél így van. Mert az unio előír valami ismertetőt, ami a tengerentúli tőzsdéken nincs meg.

2022. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Valahogy éreztem én hogy nem lesz ez annyira egyszerű, ahogy elsőre elképzeltem. Lehet nem is véletlen hogy az egyszerű kis lakossági fogyasztó a büdös életbe nem jut tovább a magyar állampapírnál. 😞😞😞
2022. okt. 23. 14:08
 5/12 krwkco ***** válasza:
100%
Bemész egy ezzel is foglakozó KandH vagy ERSTE fiókba és nyitsz egy értékpapírszámlát. Átutalsz x forintot. A web-es felületen kikeresed az SP500 ETF-et (vagy telefonon megkérdezed, hogy melyik az). Eldöntöd, hogy hány darabot akarsz venni. Beixeled, hogy devizaváltással és kész.
2022. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
4: Miért gondolod? Persze ha nem akarsz foglalkozni pénzügyeiddel, akkor valóban csak az állampapir jut, viszont ez így van az élet minden területén. Szakmunkát is jobban megfizetnek, mint aki 8 általánost végzett és semmihez sem ért.
2022. okt. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"nem lesz ez annyira egyszerű, ahogy elsőre elképzeltem"

Az, ahogy te gondolod, az egy dolog. Ha a valóság más, akkor nincs más hátra meg kell tanulni úgy, ahogy valójában van. Ez általában mindennel így van. Már akinek a elképzelései gyakran eltérnek a valóságtól. Nyilván van olyan is, aki otthon van a mindennapokban. De ő sem úgy született, ő is felszedte valahol a tudást. Szedd fel te is! Csak az eleje tűnik bonyolultnak. De most szólok, csak bika piacon érdemes S&P 500-at venni.

2022. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként olyan 1m forintot szánnék erre a projektre. Értelemszerűen nem ez a teljes megtakarításom. Csak nem tudom hogy az befizetés, valutaváltás és tbsz fenntartási költségei mellett van e értelme bele vágni.
2022. okt. 25. 10:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Részvényt, ETF-et rendszeres megtakarításnál érdemes vásárolni, mert így tudsz költség átlagolni (nem tudod mikor van fent avagy lent a piac).


Hogyha egyszeri 1 millióban gondolkozol, szerintem kötvénnyel jobban jársz.

2022. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már így is egy kicsivel okosabb vagyok, mint mielőtt feltettem a kérdést. Esetleg hol sajátíthatnék el még több információt a témában?
2022. okt. 25. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!