Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi számít gyanús pénzmozgásnak?

Mi számít gyanús pénzmozgásnak?

Figyelt kérdés

Ha a bank gyanús pénzmozgást észlel, jelentheti a Navnak... de mi számít gyanúsnak?


Hirtelen nagy összeget kapok a számlámra, ha ez amúgy nem rendszeres?


Onlyfansen kerestem egy kis pénzt (300$) és ezt nem egyszerre, de ilyen 20-30 ezrével utalgattam ki magamnak. Ez is gyanús, ha rendszeresen kis összegek kerülnek a számlámra?



2022. okt. 23. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Eleve évi 700 ezer forintig értékesíthetsz ingóságot adómentesen"


Hát nem. Ez évi 600 ezer forint BEVÉTELIG "adómentes" és kizárólag magánszemélyekre vonatkozik. Bevétel -> költség -> jövedelem -> adóköteles jövedelem nem ugyanaz a kategória...

2022. okt. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
42%

20 ezer forint xd


Mi az te... a bank pár milliótól veszi észre hogy történt mozgás, tízmillióknál kezd érdekes lenni a dolog. Dehát... érdekes lenni... kutya faszát se érdekelte amikor 3 hét alatt 3 ingatlan vételára futott be és ki a számlámról...


20 ezer forint... xdd

2022. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

" a bank pár milliótól veszi észre hogy történt mozgás"


Nem éppen. Nem kizárólag a milliók lehetnek gyanúsak. Hiszen nem összeget ír a törvény gyanúsnak, hanem pénzmozgást. Tehát ez összegtől független.


Különböző logaritmusok alapján szűrik, hogy mi lehet gyanús. Majd ha egyáltalán bekerül a NAV adatbázisába, ott szintén különböző paraméterek alapján döntik el, hogy foglalkoznak vele behatóbban vagy sem.


Nem kizárt 12-es, hogy a Te "3 hét alatti 3 ingatlan vásárlásoddal" kapcsolatos pénzmozgás is szerepel a NAV adatbázisában, de nem látták kockázatosnak, ezért nem foglalkoztak vele.

Honnan tudod, hogy nem szerepel benne?

2022. okt. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Jó rendben, akkor megnyugodtam, azért paráztam, mert ha a NAV kéri a forrást, azonnal megtudják hogy 1 forintot sem adózom ebből (pedig az Onlyfans is adóköteles).
2022. okt. 27. 15:23
 15/15 A kérdező kommentje:
12-es gondolom azok tiszta pénzek voltak.
2022. okt. 27. 15:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!