Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt ismered? Azt nem értem...

Ezt ismered? Azt nem értem benne hogy mások használnak egy külön készüléket annak mi értelme ha így is megoldható?

Figyelt kérdés
Ezt ismered? Azt nem értem benne hogy mások használnak egy külön készüléket annak mi értelme ha így is megoldható? [link]
2022. nov. 2. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Aha! És a bank el is fogadja terminálként? Kötve hiszem. Meg a NAV?
2022. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na de ha a bank nem fogadja el terminálként akkor a pénz hova megy?
2022. nov. 2. 10:08
 3/8 A kérdező kommentje:

A NAV is jó kérdés de egyértelmű hogy most ezt vállalkozóknak van e vagy magánembernek utóbbi esetben nem kell nav ha például évi 600 000 Ft alatti használt cikket ad el. Legalábbis én így tudom.

Ez eleve zavaros történet mert bárki eladhatja magánszemélyként az autóját több millió forintért is és akkor sem kell vállalkozói Viszont ha jól tudom akkor a 600000 Ft feletti részt be kell fizetni. De ha ez így van akkor ezzel fogadhatja a pénzt és magánemberként nem kell elfogadtatni a NAVval.


De hangsúlyozom hogy ezeket Én nem tudom biztosra ezért kérdezem

2022. nov. 2. 10:11
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
3. Nem az eladasi ár után adózol, hanem a "nyereseg" után. Szinte Kizárt, hogy hasznalt autót drágábban tudj eladni, mint amennyiért vetted...
2022. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
leszamitva azt 4es ha 1-2 eve vette, mert most kb az osszes auto amit 1-2 eve adtak el dragabb meg ennyi ido utan is mint akkor amennyiert eladtak
2022. nov. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
POS terminálja nem lehet magánembernek. Cég szerződhet bankkal, ami kihelyezi a kért mennyiségű és típusú terminált.
2022. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5: Jaja. 2 éve vettem 4,5 millióért a kocsimat. Most ugyanaz a típus és felszereltség újonnan 6 millió fölött lenne, fél év várakozással, így a sajátomat már holnap elvinnék 5,5 millióért.
2022. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De úgy tudom X év után már nem számít mennyi volt hanem X szazelka után kell adózni (mínusz az évi 600 ezer)
2022. nov. 2. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!