Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hadd kérdezzem meg, van olyan...

Hadd kérdezzem meg, van olyan ember aki a jelenlegi helyzetben lakáshitelt vesz fel? (Magyarországi bankból)

Figyelt kérdés

Több mint 10% a THM. 20 évre, 20m forintra 46m forintot kell visszafizetni. Ez a legjobb ajánlat. Raiffaisen.


Néztem kalkuláció az osztrák Raiffaisen-nél . 20 év, 50e euróra 68e-ret kell visszafizetni. Magyarra fordítva 20m forintra 27m-t kell visszafizetni.


Nem normális ami itt megy. “Hanyatló nyugat” Persze.


2022. nov. 8. 21:33
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
28%
A thm igazabol 7 szazalek korul van normalis hitelugyintezonel, tobba a csalad tamagatott hitelek nost is 5 szazalek alatt vannak .
2022. nov. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell 20 évig fizetned, ha előtörleszted.

170ezres törlesztőt kell fizetned most 20 millióra. Kb egálban van egy bérleti díjjal.

Ezt én nem érzem annyira durvának.

De lehet várni pár évet, hogy javzljon a helyzet, senkinek se tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy most vegsyen fel hitelt. Szabadon el lehet dönteni.


"20 év, 50e euróra 68e-ret kell visszafizetni."


Ott alacsonyabb a kamat, mert alacsonyabb az infláció és stabilabb a pénz is. Nálunk a forint védelme és az infláció letörése érdekében durván kamatot kellett emelni. Ez van.


Bárki kiköltözhet Ausztriába és pár év munka után vehet ott ingatlant.

2022. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy el kell intézni, hogy osztrák bankból vehess fel hitelt..:)


"170ezres törlesztőt kell fizetned most 20 millióra. Kb egálban van egy bérleti díjjal.

Ezt én nem érzem annyira durvának."


Jó, de milyen lakásról van szó? 170 az akár egy 60 milliós lakás bérleti díja is lehet. Ha a Kérdező egy 35 M-sat vesz, máris elég durva szerintem a 170.

2022. nov. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
37%
Az úgy sajnos nem megy, hogy árfolyamstabilitás is legyen, meg alacsony kamatok és alacsony infláció. De ez nem lesz örökké így. Ha csökkenő pályára áll az infláció, akkor csökkenteni fogják a kamatokat is. A gond csak az, hogy akkor megugrik a kereslet az ingatlanpiacon és az ingatlanárak fognak elszállni.
2022. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
37%
Ez hogy jött ki? Most még vannak 10% alatti THM-ű piaci lakáshitelek (8-9% közöttiek is), és a Raiffeisen az első 3-ban sem szokott benne lenni, nemhogy a legkedvezőbb legyen...
2022. nov. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

"170 az akár egy 60 milliós lakás bérleti díja is lehet."


Az nagy üzlet 60 milliós tőkén elérni 3%-ot :)

2022. nov. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
43%

Persze! Pestre szeretnék költözni, van egy vidéki 30 milliót érő panellakásom, 5 millió félretett pénzem és még kb. 10 millió ft lakáshitelt szeretnék felvenni 20 évre, amit előtörlesztéssel ki akarok fizetni maximum 4-5 év alatt. Pesten valamilyen 40-45 millió körüli panelt nézek.Nyilván ha első lakásom venném és 20-30% önerőm lenne, akkor én is elgondolkodnék rajta.


Amúgy nem vagyok kormánypárti (csak közgazdász), de nagyon helyes, hogy emelik az alapkamatot, mert a magas inflációt csak így lehet leszorítani. (Én ezt nem olyan szemmel nézem, hogy ez most nekem jó-e vagy sem, hanem közgazdasági és vezetői szemlélettel vizsgálva.) Igaz a magas inflációt részben a kormány idézte elő, de amúgy is valamennyire magas lenne, mint a környező országokban is az. Inkább az EKB a hülye, hogy ennyire alacsonyan tartja az eurókamatokat még most is, miközben az eurózónában is különösen magas az infláció.

2022. nov. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
0%
Ha amr kozgazdasz vagy akkor kerlek legyen annyi eszed hogy amit elotorlesztenel azt inkabb berakod allampapirba... Sokkal jobban jarsz vele, es addig is a bank penzet jobban eszi az inflacio mint a tied... De na. Kozgazdasz vagy... Huzhatod a diplomad oda ahova akarod
2022. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Most nem jó ötlet hitelt felvenni, mert iszonyatosan elszálltak a kamatok. Persze, az állami tenyészhitelek kamata most is alacsony, de hát na...


Szerintem most három féle ember vesz fel hitelt:

1. Akinek nagyon muszáj

2. Aki tenyészhitelt vesz fel (CSOK, Babaváró)

3. Aki teljesen hülye

2022. nov. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
igen, én
2022. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!