Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötvény kibocsátásából hogyan...

Kötvény kibocsátásából hogyan következik az, hogy a befektetőknek töretlen a bizalma?

Figyelt kérdés
...ha még meg sem vásárolta senki a kötvényt? Ezt így előre hogyan vagy mi alapján jelentik ki? Egyébként az állam által kibocsátott zöld kötvényekről van szó és ezt a részét nem értem a magyarázatnak, hogy az állításuk szerint azért bocsátották ki őket, mert a befektetőknek töretlen a bizalma a magyar gazdaságban. De milyen befektetőknek, nem értem?

2022. nov. 14. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy hogy nem a mostani kibocsátás az első. Államkötvények esetén meg arra is gondolhatnak, hogy a többi állampapír iránt is töretlen a bizalom, hiszen mind mögött ugyanaz a magyar állam áll.
2022. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

2051/G-t 49.4680%-os árfolyamon vettem és 220e felett kerestem vele 1 hét alatt, ha nem ment volna fel az ára, akkor ma is vettem volna belőle.


Amennyiben mindent ebbe toltam volna 2,7mFt-al gazdagodtam volna, de ezen már késő szánakozni.

2022. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

4,5-szeres befektetői érdeklődés mellett sikerült a megcélzott összegű finanszírozást 5% hozam mellett megszerezni. (Euroban ez mondjuk jó magas).


A befektetők bankok, biztosítók, befektetési alapok, de talán magánszemélyek is lehetnek.

2022. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ebből még mindig nem értem, hogy honnan tudják előre, hogy töretlen a befektetők bizalma. Én befektetőként akkor leszek bizalommal, ha látom, hogy a megvásárolt kötvényem stabilan hozza a pénzt, amit elvárok. De ezt előre látni nem lehet.
2022. nov. 14. 23:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Pénzügyileg analfabéták az emberek. Ezért tud ilyen sikeresen működni a dolog.
2022. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A bizalom kifejeződése, hogy megvette a kötvényt. Ha nem bízna benne, nem venné meg. Olyannak adok kölcsön pénzt, akiben megbízok. Akiben nem bízok meg, annak nem adok. Nem értem mi nem logikus ezen.
2022. nov. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem figyelsz. :) Még nem vette meg senki a kötvényt, csak kibocsátották. De már előre megmondták, hogy töretlen a bizalom...
2022. nov. 14. 23:49
 8/11 A kérdező kommentje:
Analógiában gondolkodok: Nyitok egy növényvédőszer boltot és a szalagváltáskor kijelentem, hogy kötetlen a vásárlók bizalma. Holott még egy vásárló be sem tehette a lábát a boltomba.
2022. nov. 14. 23:51
 9/11 A kérdező kommentje:
vágáskor
2022. nov. 14. 23:51
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

"Pénzügyileg analfabéták az emberek. Ezért tud ilyen sikeresen működni a dolog."


Persze, az intézményi befektetők mind idióták és csak te vagy a helikopter.


"...ha még meg sem vásárolta senki a kötvényt? Ezt így előre hogyan vagy mi alapján jelentik ki?"


[link]

Sokat nem kellett kutakodni, hogy kiderüljön miért mondhatta ezt.

"kötvények iránt kiemelkedő: 4,5-szeres volt a befektetői érdeklődés."


Ha túljegyzés van, akkor azt te minek hívnád, ha nem befektetői bizalomnak?

2022. nov. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!