Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a fizetési meghagyás...

Mi az a fizetési meghagyás kibocsátása?

Figyelt kérdés
A végrehajtó felé tartozom 25000 forinttal az ünnepek miatt 5 napon belül nem tudom be fizetni és levélben azt írták hogy ha nem fizetem be 5 napon belül akkor fizetési meghagyás kibocsátásával fizettetik be. Ez az amikor a fizetésből letiltják? Vagy először foglalnak valami ingóságot (vagy ingatlant)?
2018. márc. 30. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Először is: MUNKA nap

Másodszor: végrehajtó először megkeres, hogy fizess.

Aztán kimegy és foglal (ROSSZUL jársz, hidd el)

Ha foglalni sem tud, bíróság és tiltás.

2018. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Nosco ***** válasza:
Szerintem biztos van egy telefonszám amin el lehet érni a végrehajtót. Jelezd felé, hogy hajlandó vagy fizetni. Biztos meg tudtok egyezni.
2018. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Napot írt nem munkanapot. Szombaton telne le az 5 nap, leghamarabb kedden tudom elutalni nekik csak félek attól hogy a kedd már késő mert már 3 nappal túlcsúsztam és elutalom a semmire mert tiltanak vagy foglalnak. A nevemen konkrétan semmi nincsen csak az autóm és félek attól hogy azt elviszik. Elvihetik az újonan vett szalonautót ami vadonatújan 2800000 ft ér sokkal kevesebbet most sem azt lefoglalhatják?
2018. márc. 30. 15:27
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne fossál, a fizetési meghagyás az még csak a végrehajtás első lépése. Nem fognak kedden megjelenni a végrehajtók, mert ahhoz jogerőre emelkedett fizetési meghagyás, vagy bírósági ítélet szükséges.
2018. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xswerdy ***** válasza:

ezt nem egészen értem. Ez a sztori valahogy nem kerek.


Normál esetben tartozol valakinek, nem fizeted meg. Akkor ő közjegyzőnél fizetési meghagyást bocsájtat ki. Erről kapsz egy értesítést, van 15 napod ellentmondani. Ha nem teszel így, akkor az jogerőssé válik, és akár végrehajtható. Ekkor kerül az ügy végrehajtóhoz, aki igyekszik behajtani. Bankszámláról inkasszálja, fizetésből letiltja, végső esetben foglal (ingóságot, vagy ingatlant).


De a végrehajtó már nem bocsátat ki fizetési meghagyást, az korábban van. És persze továbbra is a hiteleződnek tartozol, nem a végrehajtónak, ő csak közreműködik a behajtásban.


Szóval az egész történet valahol nem kerek (hacsak nem egy ismerősöd adott kölcsön, aki történetesen végrehajtó, akkor persze tényleg végrehajtónak tartozol, és akkor neki is el kell mennie a közjegyzőhöz, aki kiadja a fizetési meghagyást, stb.).

2018. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

xswerdyvel értek egyet. Valami nem kerek tényleg, mert a folyamat az, amit Ő leírt.


A végrehajtó már végrehajt, Ő már a fizetési meghagyás után jön képbe, nem előtte... :)

2018. márc. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azóta telefonon lerendeztem vele hogy befizetem meg hogyan oldjuk meg kedden az ünnep után.

Történet: A gyermekem után az apja nem volt hajlandó egy fillér gyerektartást se fizetni, bíróságra lett adva az ügy, ők megállapítottak X összeget ez egy ideig fizette is, majd meg gondolta magát és hónapokig megint nem, vissza mentem a bíróságra ők át adták a végrehajtónak az ügyet, a végrehajtó hónapokig (7 hónapig) kereste hogy hajtsa be azt az összeget amit nem fizetett ki, de mivel se bejelentett munkahelye nincs, se semmi ingatlan vagy ingóság (magyarán megmondva csak a ruhája van amit hord semmi más), a végrehajtó "szünetelteti" az ügyet, és még nekem (mint felperesnek) kellett az állami illetéket és a végrehajtási költséget kifizetni. Én ezt eddig azért nem fizettem be mert úgy gondoltam hogy én hajtom a pénzemet amit nekem nem fizettek meg és még én fizessem a költségeket, de ezzel a levéllel már belenyugodtam hogy inkább kifizetem minthogy elvigyék az autómat vagy esetleg letiltsák a fizetésemet (és hallottam olyat hogy még BAR listára is kerülhettem volna)

2018. ápr. 6. 19:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Nos, így már érthető a történet.


Hát igen, a végrehajtó nem dolgozik ingyen. Amíg a behajtást kérő (ez lennél Te) megelőlegezik a költségeit (amit ha tud, majd behajt az adóson), addig végzi a munkáját. Ha nem előlegezik meg, akkor nem dolgozik. A behajtást kérőn pedig szintén behajtja azt, amivel neki tartozik.

2018. ápr. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xswerdy ***** válasza:

így már értem, hogy a végrehajtónak tartozol, és akkor ez természetesen nem jogerős, a végrehajtó itt ugyan olyan, mint bárki más, akinek a munkáját nem fizették ki. Mehet közjegyzőhöz fizetési meghagyás kibocsátását kérni, majd végrehajtóhoz (ilyenkor természetesen egy másik végrehajtó lesz kijelölve).


Ami még mindig furcsa, az az, hogy a végrehajtó azokat a végrehajtási cselekményeket szokta elvégezni, amiknek a költségét a végrehajtást kérő megelőlegezi. Hitelbe nem szokott dolgozni.

2018. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem miért van az hogy én futok a pénzem után (mármint a jogosan járó gyerektartás után) és még nekem mint végrehajtást kérőnek is fizetni kell
2018. ápr. 12. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!