Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Járt hasonlóképpen Banki dolgozó?

Járt hasonlóképpen Banki dolgozó?

Figyelt kérdés
Gyed-ről való visszatéréskor csak a közös megegyezéssel megszüntetett munkaviszonyt tudták felajánlani. Mit (mennyit) kaptatok ilyenkor?
2010. szept. 29. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Közös megegyezésnél annyit, amennyiben megállapodtok (gyanús, hogy semmit). Ha nem fogadod el a közös megegyezést, akkor fel kell mondjanak neked, ilyenkor jár végkielégítés, melynek összege a munkaviszonyod hosszától függ. Ha nem fizetnek, vagy jogellenesen mondanak fel, akkor munkaügyi bíróság.
2010. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogadd el, mondjanak fel ők...
2010. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, de ők nem tehetik meg!

Hétfőtől pedig dolgoznák, csak nincs helyem.

2010. szept. 29. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

és??? megszakítod szépen a fizetés nélküli szabidat, tértivevényes levélben jelzed, majd aznap megjelensz munkában, ha nem tud munkát adni, akkor meg fizeti az állásidődet...felmondási védelem alatt állsz ;)


kérj itt tanácsot: www.jogiforum.hu, vagy a minisztérium ügyfélszolgálatán

2010. szept. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a gáz, hogy ha ilyenkor nem mész bele a közös megegyezésbe, akkor rátesznek egy bankok közötti feketelistára, és sehol nem fognak felvenni.

Ha bankban akarsz dolgozni, akkor kénytelen leszel aláírni a közös megegyezést, de ha nem, akkor próbálkozhatsz a perrel, még az is lehet,hogy megnyered a munkaügyi pert, és kapsz egy jó csomó pénzt.....

2010. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bankos voltam, nálunk is ez volt a módi, én mondjuk nem onnan mentem szülni. Nálunk úgy csinálták, hogy szintén közös megegyezést írattak alá (nagyrészt alá is írták) Viszont belefoglalták, hogy mennyi végkielégítést kap(nálunk a kollektívben ugyanaz volt, mint a MT-ben, 3 év után egy hónap, 6 év után 2 hónap stb.), illetve kitértek, hogy mennyi szabi járna még azt megváltják pénzben, illetve a felmondási időre járó bér is jár, még ha nem is kell letölteni az időt. Szerintem ha ezekbe nem mennek bele, hogy benne legyen a közös felmondásban, akkor ne írd alá.
2010. okt. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!