Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges, hogy Németországba...

Lehetséges, hogy Németországban dolgozó magyar banki hitelt kapjon? És ahhoz kér a bank iskola látogatásit a gyermekeitől?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Személyi kölcsönt tuti nem kapsz, de ingatlan fedezetes hitelt kaphatsz, ha bemutatod azokat a bankszámla kivonatokat, amire a béred érkezik. Ez lehet külföldi bank is, külföldről kapott bér is, de nem értem, mi köze van a hitelhez az iskola látogatási igazolásnak?
2010. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az ex-férjem sok gyerektartással tartozik, Németországban dolgozik 15 hónapja, azzal hiteget, hogy hitelt vesz fel a bankból, ahová a fizetése érkezik. Nincs ingatlana (ingósága sem igazából), és azt állítja, a bank kéri az iskolalátogatásikat. Ha ez nem igaz, mihez kellhet neki? Igényelhet valami támogatást a gyerekei után (habár külföldi, és nem is élnek vele a gyerekek)?
2010. ápr. 1. 05:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Félreértettem a kérdésedet, azt hittem, hogy magyar banktól szeretne felvenni hitelt úgy, hogy Németországban dolgozik és egy ottani bank a számlavezetője. Sajnos a kinti hitelezési szokásokat, szabályokat nem ismerem, de a helyedben óvatos lennék és alaposan utánajárnék hivatalos helyen annak, hogy mit tud kinn kezdeni az itthon élő gyerekek iskolalátogatási igazolásával ez a kedves exférj...
2010. ápr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy időt szántál rám. Esetleg tudod pontosítani, hogy mi az a hivatalos hely, ahol választ kaphatok?
2010. ápr. 1. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár tény, hogy jó az óvatosság, de a bank simán kérheti ha a hitelcél akár nevezetten a gyermektartás rendezése. Úgyhogy semmi kivetnivalót nem látok, hogy ez neked miért lenne rossz.
2010. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem arról van szó, hogy rossz lenne nekem/nekünk, hanem nem akarom, hogy az exem esetleg profitáljon a gyerekeiből - úgymint családi pótlék, vagy segély -, mert az a lányokhoz nem jutna el.
2010. ápr. 5. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de sajnos nem tudom pontosan, hol lenne érdemes hivatalosan érdeklődni, de pl van a bíróságokon nyílt nap, ahol jogászokat kérdezhetsz, vagy a Gyámhivatalba is bemehetsz, hátha van ötletük.


Én, mint hiteltanácsadó, nem hiszem, hogy akkora eltérés lehet a német és a magyar bankok hitelezési szokásai között, de egy biztos. Ingatlanfedezet nélküli személyi kölcsönnél, nem állami támogatott hitelnél sosem előny a gyerekek megléte, hiszen Ők eltartottak, terhet jelentenek a hitel felvevőnek, plusz kockázatot jelentenek a banknak. Csak segélynél tudom elképzelni, hogy szóba jöhetnek a gyerekek, azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy egy külföldit támogat ezért akármilyen német szervezet, vagy bármiféle pénzintézet.


Miért nem kérdezel rá a konkrétumokra az ex férjednél? Kérdezd meg a bank nevét, a hitel típusát, kérd el a hozzá tartozó hirdetményt. Úgy már két perc alatt ki tudnád deríteni, hogy igazat mond-e, vagy mellébeszél.

2010. ápr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A volt férjem beteges hazudozó, és ezt tényleg szó szerint kell érteni. Tudomásom szerint a Volksbanknál van számlája kinn, ő pedig azt állítja, a hitelkérelem okaként tüntette/tünteti fel, hogy elmaradt gyermektartásdíj rendezés, állítólag a kollégája így kapott 3e eurót. Igaz, a kollégája kb. 15 éve van kinn, ő pedig egy. Időközben írtam a magyarországi német nagykövetségnek, két nap múlva(!) felhívtak, és azt tanácsolták, hogy a németországi magyar követségnek írjak. Annyit mondott még a hölgy, hogy esetleg családi pótlékot próbál igényelni, ahhoz kell az iskolalátogatási neki, de arra valójában nem jogosult, mivel elváltunk. Szóval írtam Berlinbe tegnap, várom a választ, de legfőképp a pénzt, mivel már nagyon sokkal tartozik.
2010. ápr. 7. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!