Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik még olyan bank, ahol...

Létezik még olyan bank, ahol lehet közös tulajdonú számlát nyitni? A Takarékbankban azt mondták, náluk nem lehet, emiatt keresek másik opciót.

Figyelt kérdés
2022. nov. 17. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nemigen van már ilyen. Nálunk úgy van, hogy egyikünk nevén van a számla, a másikunk pedig teljes jogú meghatalmazott rá.
2022. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Mindenhol csak egy tulajdonos lehet, a másik pedig társtulajdonos. Attól még ugyanúgy teljes jogú tulajdonos, bármennyi pénzt felvehet róla függetlenül attól, hogy ki tette rá.
2022. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem miért lenne jó ez. Eszembe se jutna közös számla. Ha nagyon kell az asszonynak pénz, akkor küldök át neki.
2022. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Pedig csakis a közös számla jó, ha együtt éltek. Különben vita lesz a rezsi, bevásárlás költségeinek elosztásáról, ha közös a számla nincs enyém-tied. Szerencsére nem vesz az asszony ruhákat ha nem engedem neki, de cserébe én se veszek 3 méter képátlójú 8K tévét a foci VB-hez.
2022. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem mellesleg így ha elpatkolnék, megmarad a hozzáférése a számlához és minden rajta lévő pénzhez, míg ha külön lenne a hónapokig elhúzódó hagyatéki után férne csak hozzá, ami elég nagy gáz lenne.
2022. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5

Erre való a haláleseti kedvezményezett. Bemegy a bankba és felveszi a teljes összeget a számláról. Ilyenkor a számlán levő pénz nem a hagyaték része.

Nem tudom hogy miért nem mondják el ezt a banki ügyintézők számlanyitáskor.

2022. nov. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#4 - azért ezt így elég merész kijelenteni.
2022. nov. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4-es, a közös kasszához nem muszáj közös számla, nekünk sincs, mégis közösen fizetjük a dolgokat és spórolunk, 10 év alatt nem volt még ebből gond.
2022. nov. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi 7 éve közös kasszázunk külön számlákkal és szintén sosincs vita... Vita nem a közös, vagy külön számlából adódik, hanem a különböző pénzügyi kultúrákból.
2022. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nálunk sincs semmiből vita, csak így éreztük jónak összeköltözés után. Egy számlánk van, párom a tulajdonos én pedig rendelkező vagyok a számla felett. Csak olyat szerettünk volna hogy mindketten tulajdonosok legyünk.
2022. nov. 18. 08:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!