Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik még olyan bank, ahol...

Létezik még olyan bank, ahol lehet közös tulajdonú számlát nyitni? A Takarékbankban azt mondták, náluk nem lehet, emiatt keresek másik opciót.

Figyelt kérdés
2022. nov. 17. 20:38
1 2
 11/15 Hintalow ***** válasza:
100%

Umm, a válaszadók nagy rèsze nem tudta èrtelmezni a kèrdèst.

Nem arra irányult, hogy közösen használnának egy számlát (azt bárhol lehet) hanem hogy van e mèg olyan bank ahol lehet ketten úgy számlát nyitni, hogy a kèt tulajdonos egyenrangú fèlkènt legyen jelen, a számla nevèben is ìgy jelentek meg ezek: "xy ès yx"


Tudtommal nem lehet már sehol, az otp-ben volt sokáig ilyen lehetősèg amit ismertem, de ott is kivezettèk, nagyon sok volt a problèma a vitás ügyeknèl, válásoknál, amiben a banknak is aktìvan rèszt kellett vennie az olyan számlákkal ellentètben ahol csak egy tulajdonos van.

2022. nov. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a válaszolók közül mindenki értette a kérdést, csak valaki kommentálta is miért lenne hülyeség (szerinte).

Meg is kapta a választ a kérdező, hogy erre már kb. sehol nincs lehetőség. Olyat lehet bárhol, hogy az egyik a tulajdonos, a másik meg rendelkezési jogot kap, de őszintén? Én ezt csak házasságban vállalnám be bármekkora is a szerelem. A házasság intézménye valamennyire véd jogi szempontból az anyagiakban is. Így ha megpattan a párod az összes közös pénzzel, mit tudsz tenni? Persze tudom, ilyen nem fordulhat elő. (De előfordulhat, sok boldog kapcsolatnak láttam a fillérb*szós végét, amikor már a 3 ezer forintos függönyökön is ment a vita.)

2022. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A Gránit Banknál a számlacsomagok többségénél nemrég még lehetett két egyenrangú számlatulajdonosnak számlát nyitnia; nem tudom, hogy van-e még rá lehetőség.


A többi banknál régen megszűnt a közös tulajdonban levő számlanyitás lehetősége.

Azért szüntették meg, mert ha az egyik tulajdonos elhalálozott és ez a bank tudomására jutott, akkor a számlán levő pénz felét zárolta a bank a jogerős hagyatékátadó végzésig, ami jó hosszú idő is lehetett. A zárolás csak akkor maradt el, ha az élve maradt tulajdonos az elhunyt tulajdonos haláleseti kedvezményezettje volt. Ez sok kellemetlenséget jelentett. A haláleseti kedvezményezettséghez nem szükséges, hogy közös tulajdonban legyen a számla.

Az élő szerződők számára is adódhattak nehézségek, hiszen a számlával kapcsolatos több intézkedést csak közösen tehettek meg, együtt kellett intézkedniük a bankfiókban.


Megoldás, hogy a számlatulajdonos a másiknak teljeskörű rendelkezési jogot ad; ez csaknem azonos a tulajdonosi jogokkal. A rendelkező nem adhat új megbízást és nem szüntetheti meg a számlát.

További lehetőség, hogy a másikat haláleseti kedvezményezettként jelöli meg. Nem kell várni a hagyatéki eljárásra, a személyazonosság igazolásával és a halotti anyakönyvi kivonat bemutatásával azonnal felveheti a pénzt a számláról.

2022. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Közös számla, mi? Hogy az asszony elköltse a pénzed mindenféle baromságra...
2022. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj sokan tapasztalatból írnak és nem ismerik a jogi hátterét így aztán könnyen félrevezetik a kérdezőt, rossz szándék nélkül.



A tulajdonos és társtulajdonos az csak megnevezések, ugyanúgy egyenrangú tulajdonosok. Van bank ahol így nevezik. Elnevezés kérdése.

Van ahol úgy néz ki, hogy X és Y a számlatulajdonos. Átutalásnál is ez látszik annál akinek pénzt utalnak egy ilyen számláról.



És igen, a bankok nem kívánnak részt venni válásnál bírósági csatározásokban, ezért a jobb kimaradni elv alapján elkezdtek nem kínálni tovább ilyen megoldásokat.

Akiknek közös számlája van, persze az megmaradhat.



A teljes körű rendelkezésnek köze nincs távolról sem a tulajdonláshoz.

Egyrészt mert a tulajdonos visszavonhatja.

A másik, hogy a rendelkező az olyan mint egy meghatalmazott, sosem válik tulajdonosává egy fillérnek sem ami a számlán van.

Ha oda érkezik az ő pénze akkor is a számlatulajdonosé lesz.


Igen, bíróságon követelheti, házasság esetén pedig amúgy is közös sok minden, de ki akarja ezt?

2022. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!