Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek? Provident kölcsön

Mit tegyek? Provident kölcsön

Figyelt kérdés
A gondom az, hogy el vagyok maradva a Provident tartozással. Augusztust még ki tudtam fizetni, de szeptembert és az októbert nem. Most novemberbe kb 5ezer forintot tudok adni a providentes beszedőnek. Mi lesz most? Felmondja a provident a szerződést? Sajnos elvesztettem a munkámat és csak most fogok munkába állni. Decemberben már tudnék többet fizetni, nagyon kétségbe vagyok esve
2022. nov. 19. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Felveszed a kapcsolatot az üzletkötőddel.

Általában segítenek annyira, amit megenged az üzletszabályzatuk.

2022. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez lesz most: A hátralék tovább kamatozik az ügyleti kamattal, plusz a késedelmi kamattal. Ráterhelnek a tartozásra további díjakat (pl késedelmi díj, felszólítási díj stb, nézd meg a szerződést mik vannak benne - nem árt elsőként átesni ezen is), meg költségeket. Ezek is kamatoznak. Ha sokáig áll az adósság behajtatlanul, nem tudják belőled kicsikarni, akkor jön a neheze. A provident el fogja adni a tartozásodat egy követeléskezelőnek (Intrum, EOS Faktor, stb), ami további költségeket számláz ki neked és elkezdi rajtad bevasalni. Ha nem törlesztesz, akkor közjegyzővel fizetési meghagyást állíttatnak ki. Ez a dokumentum megkönnyíti a végrehajtást. Az adósság ekkorra már sokszorosa lesz a jelenleginek. Fizetésből tiltás, végső esetben ingatlan, vagyon lefoglalás.
2022. nov. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkeppen lepj veluk kapcsolatba es mond el. Ha decemberben tudnal ujra rendesen fizetni akkor valoszinuleg, ahogy a kettes irta kicsit emelkedik a vegosszeg, de belemennek.
2022. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!