Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » FORRÁS TAKARÉKSZÖVETKEZET...

FORRÁS TAKARÉKSZÖVETKEZET tényleg kivételes volt annyiban, hogy nem regionális, hanem kb. országos lefedettségű volt?

Figyelt kérdés

Üdv!


A takarékszövetkezetek a 2017 végi összeolvadás előtt regionális pénzintézetek voltak több-kevesebb fiókkal.


A Forrás Takarékszövetkezet tényleg országos lefedettségű volt?

Balatonkenesén volt a székhelye, és azon kívül, hogy a szűkebb régióban több fiókja volt, sok megyeszékhelyen is. Pl. Szeged, Debrecen, Kecskemét és Budapesten több helyen is.


Ez például ezt mutatja:

[link]


(Tudom, nem hivatalos, de fiókadatokat címekkel nyilván nem jelenítene meg ha nem léteztek volna!)


Nyilván jobban utána kell járnom, hogy ne valótlanságot írjak majd le, de van olyan aki tapasztalatból tudja?

Ügyfele volt vagy csak látta a fiókját?



A B3 Takarékszövetkezetbe történő 2015. 08. 31. napi beolvadással tényleg sok távoli fiók bezárt?



Köszönöm előre is mindenkinek!



2022. nov. 20. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Legalább a megyék felében nem volt "lefedettsége" ezáltal nem beszélhetünk országosról sem.
2022. nov. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem olt országos lefedettségű ez csak marketing propaganda.

Nagyimat folyton vinni kellett ügyet intézni a szomszéd megyébe mert nem volt közelebbi.

2022. nov. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az országos lefedettség olyan értelemben valóban nem volt meg, hogy nem volt minden megyében jelen. Úgy értettem, hogy szétszórva sok megyeszékhelyen az ország különböző pontjain. Szemben a többi takarékszövetkezettel.


ma 03:56-os válaszoló:


[link]


Képernyőképet linkeltem be, de ez a Magyar Nemzeti Bank ún. hitelesítő táblája amely tartalmazza a fiókokat. Egy 2015-ös archív verzió. Csináltam az excel táblázatról printscreent.


Tehát az MNB is nyilvántartott pl. Kecskeméten, Miskolcon, Zalaegerszegen is Forrás Tksz. fiókokat.

Ezek valójában nem léteztek?


A Forrás Tksz. is regionális volt a többihez hasonlóan? De akkor ezek mik voltak?


Ezt próbálom kinyomozni. Nem akartam hivatalos helyet zargatni a kérdésemmel, de lehet, hogy az marad. Csak az nem egy-két nap mire válaszolnak.



(Teljesen irreleváns, tudom nem is rám tartozik. A nagymamád hogyhogy egy olyan takarékot választott aminek fiókja távol volt. Amikor több mint száz takszöv volt régen, ha takszöv ügyfél akart lenni.)

2022. nov. 21. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Fiókok léteztek de sok helyen csak addig fogadtak ügyfeleket amig bepalizták az öregeket.

Papíron volt iroda meg fizikailag is ott volt de mivel nem lehetett használni én a nem volt ott kategóriába sorolom.

Úgy kell elképzelni mint ezt a rakás postát amit most bezártak, hogy ott van de használhatatlan.

2022. nov. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tehát úgy érted, hogy nem nyújtottak minden szolgáltatást amit egy bankfiók amúgy nyújt?

Számlát lehetett nyitni, de utána csak kevés ügyet intézni?


"Úgy kell elképzelni mint ezt a rakás postát amit most bezártak, hogy ott van de használhatatlan."


Na várj! A bezárt postáknál az épület persze megmarad, de az teljesen be van zárva. Nincs ott, nem létezik.



Ezek a Tksz. fiókok nyitva voltak, be lehetett menni, de csak korlátozott ügyintézés folyt?

2022. nov. 23. 21:30
 6/6 anonim ***** válasza:

A helyzet a következő volt:


A Forrás Takarékszövetkezet annyiból kivételes volt, hogy együttműködött egy másik céggel amely az irodáiban partnerként értékesítette a Forrás Takarékos termékeket. Nyilván nem mindent, de számlát lehetett például nyitni.


Így volt egy olyan hálózata, ami a takarékoknál nem volt jellemző.


Egyébként ez a cég a Quaestor volt, ami sikkasztás, hűtlen kezelés, stb... miatt becsődölt, de a Forrás Takarék ügyfeleit ez nem érintette. Nem azonos tulajdonosi kör volt, nem volt egyikük pénze a másiknál, pusztán a Quaestor a Forrás értékesítő ügynöke volt.


A Quaestor csődje után nyilván már semmi nem volt ott intézhető. A Forrás Takarék ügyfeleinek szerződéseit nem érintette persze.

2023. febr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!