Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A regionális vízműveknél...

A regionális vízműveknél általában milyen fizetések vannak diplomás állások tekintetében?

Figyelt kérdés
2019. szept. 15. 22:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Az önéletrajzban bruttó bérigényt is kérnek szóval minden tanácsot szívesen fogadok.
2019. szept. 15. 22:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám tavaly ment nyugdíjba a szolnoki (Tiszamenti) vízművektől és 180 ezer forint volt előtte a nettója a BME-n diplomát szerzett vízügyi mérnökként.


Igaz olyan is volt, amikor pár éve kint volt a gáton majdnem 1 hónapig (tényleg alig volt otthon), akkor kapott 700 ezer forint árvizi bónuszt például.

2019. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Érdekes amúgy mennyi vízügyes hirdetést látni.

Mondjuk nem tudom beadjam-e a jelentkezésem mert ez a hirdetés inkább terepi méréses munkát takar. Szóval azt lehet egy akárki is elvégzi. Viszont nagyon sok átfedés van azzal amit tanultam és valahonnan az 1-2 év szakmai tapasztalatot össze kell szedni hogy egyen esélyem versenyszférás állásra. Na meg egy önkormányzati referenses állásnál kevesebbet csak nem adnak.

2019. szept. 15. 22:41
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

#2


"Édesapám tavaly ment nyugdíjba a szolnoki (Tiszamenti) vízművektől és 180 ezer forint volt előtte a nettója a BME-n diplomát szerzett vízügyi mérnökként."


Pfff...

És nem próbált előtte valami normális állást találni, vagy átképezni magát?


Most nem azért, tudom, hogy nyugdíj előtt az ember nem nagyon ugrálhat hacsak nem valamilyen felsővezető, de ez a pénz kriminálisan kevés. Ennyinél a takarítónők többet keresnek a mai munkapiaci helyzetben.

Én még messze vagyok a nyugdíjtól, úgy gondolom, szükség esetén még néhány váltás is belefér ha máshogy nem megy, de jelenleg is 400k nettó fölött keresek Pesten diplomával, és nem vagyok vezető. A nyugdíja nyilván még ennél is kevesebb, hacsak nem volt előtte valami jobban fizető állásban.


Nem baszogatni akarlak, meg osztani az észt mikor már úgyis mindegy, de engem diplomás emberként (mégcsak nem is valami büfészakos főiskolán, hanem a BME-n végzettként) baromira zavarna, ha nyugdíjba menetelemkor ennyit tudnék felmutatni mint a ki tudja hány évtizednyi munkám ellenértékét.

2019. szept. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Azért hírdetnek ennyi állást, mivel a nevetséges fizetésért nem jelentkezik oda senki így nem találnak embert. Csak végső esetben menj oda.
2019. szept. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Amúgy az a baj hogy Budapesten hiába van sok állás ami megfelelne ha egyszer kell a szakmai tapasztalat. Bár a kedvencem az a projektvezetői állás volt ahol a feltétel az volt hogy sikeres 2 mrd forintot meghaladó pályázatban kellett részt venni. :D

Irodába önkormányzathoz meg nem szeretnék főleg hogy ott az is lehet hogy még béren kívüli juttatást sem kapok.


Amúgy ez a felmérő nekem gyanús hogy nem ad jó bért mert lehet a végzettség sem kell. De a szakmunkást végzett Pista nem hinném hogy értene a GIS bármely területéhez...bár sose tudni.

2019. szept. 15. 23:16
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Ő nem az a fajta ember, aki túl sok kockázatot vállalt valaha is. Inkább kényelmes, még a Kádár-rendszerből való "egész életben egy munkahely" gondolkodású ember, amit tényleg szinte be is tartott. Szerencséje volt, hogy megtehette még. Amúgy alacsony igényei vannak és vidéken egy saját házban el lehet éldegélni ennyi pénzből. (Apám már özvegy.)

Érdekes, de a nyugdíja szinte ugyanannyi párezer forintot leszámítva, mint a nettó fizetése volt. Ugyanis az ilyen bónuszokat, mint amiket az előbb is írtam, azt is beszámítják a nyugdíj számításakor és ilyesmiket az évek alatt viszonylag sokszor és rendszeresen kaptak a vízügynél.


Én is már Pesten élek, szintén diplomával és szerencsére ebben nem rá ütöttem, én is a legtöbbet próbálom kihozni magamból, a tudásomból, az életemből.

2019. szept. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

#7,


"Szerencséje volt, hogy megtehette még."


A végén járó ennyi pénzért ez nem szerencse, hanem a nyomor konzerválása. Én se szeretek nagyon ugrálni ha nem muszáj, de simán otthagytam a közigazgatást a kezdeti pár év után, ahova tapasztalatszerzésért elmentem, de láttam, hogy ott aztán csak éhendögleni lehet, ráadásul az emberek fejében élő elképzelésekkel ellentétben sokkal többet is kell melózni mint egy normál munkahelyen, kevesebb pénzért. Az egyetlen előnye az, hogy a hülyéket se nagyon vágják ki onnan (ha képesek legalábbis befogni a szájukat és nem mondjuk a saját nevükkel szidni a mindenkori kormányt a facebookon - na ők a halmozottan hátrányos helyzetűek), de egy normális képességű embernek hosszú távon nem sok keresnivalója van ott.

Egyébként lett volna lehetősége édesapádnak olyan munkahelyet is találni, ahol szintén a szockóra jellemző viszonyok vannak még ma is, de cserébe több pénz is van a nem a sikimuki egyszerű munkás munkakörökben - ilyen volt a már megszűntek közül pl. a Malév, a Matáv, vagy még máig létezők közül a MÁV. Ezeknél mindig csurrant-cseppent a pénz, nem úgy mint ilyen csóró önkormányzati cégeknél, mégis eltölthette ott az ember akár az egész életét és élvezhette a folyamatos emeléseket, ami egy normális mértékű kezdőfizetésnél már elég jó végösszegre rúghat. Na, ezt kellett volna csinálnia, persze nem vízügyi területen, de a műszaki diplomáját felhasználva, oda bekerülve.

Az jó dolog, hogy te már nem így gondolkodsz. Én is azt vallom, hogy ha diplomásként nem vagyok képes arra, hogy az élet változásait nyomon kövessem és folyamatosan képezve magamat alkalmazkodjak hozzá - akkor végül is meg is érdemlem, hogy a végén egy s.gghülye, "nyócelemis" takkernéni is lehagyjon :)

2019. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!