Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csalók lopják a pénzemet a...

Csalók lopják a pénzemet a kártyámról?????

Figyelt kérdés

Ma háronegyed hat körül hívott egy férfi egy banktól hogy az én kártyámról utaltam pénzt egy Szabó Zalán nevezetű embernek aki Budapesten lakik.Megkérdezte hogy melyik banknál vagyok(OTP).Aztán kérdezte hogy tud-e erről a tranzakcióról.Válaszoltam egy NEM-mel!Aztán lehet ,hogy kinyomtam vagy a férfi rakta rám a telefont.

Ahonnan hívtak szám a következő:+36306418673

Veletek történt már ilyen?

Kellene aggódnom emiatt?

Megnéztem az OTP appban hogy levontak-e pénzt ,nem vontak le.



#banki csalás #Van ennek igazságtartalma? #Át kettem vágva?
2022. nov. 21. 18:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Átverés, a bank soha nem hívogat telefonon senkit. mind csalók, akik ezzel keresnek.
2022. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha semmilyen telefonon jelentkező cigánylánynak ne adjatok semmilyen banki adatot.


Maximum így szívjátok le az életerejüket:

[link]

2022. nov. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
A bank csak akkor hív, ha gyanús tranzakciót észlel, viszont személyes adatokat nem kér, főleg azt nem kérdezi meg, hogy melyik banknál vagy.
2022. nov. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"megkérdezte hogy melyik banknál vagyok(OTP)"


Akkor nem a banktól hívott...

2022. nov. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
2 de durva árverési kísérlet, a kis büdös k még neki állt feljebb.
2022. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csalók.
2022. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Bank ilyet nem fog kérdezni. Engem egyszer hívott a bankom, amikor egy netes vásárlás + egy itthoni vásárlás miatt azt látta, hogy egy órán belül egymástól több száz kilométerre eső helyeken használtam a kártyámat (nyilván nem látta, hogy az egyik egy netes bolt volt).

– Bank nem adja ki másik ügyfél nevét. Általánosságban fogja kérdezni, hogy „vett-e valamit az elmúlt két órában, és mekkora összegben”.

– Bank nem fogja megkérdezni, hogy melyik banknál vagy.

– Bank olyan számról hív, amit azonosítani lehet, hogy a banké. Ez a google alapján magánszemélyé.

2022. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Miután megkérdezte melyik banknál vagy, nem kezdtél el kételkedni, hogy honnan tudja utaltak a számládról? :)


Egyébként csaló hívott, így próbálnak adatokhoz jutni.

2022. nov. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Két google találat: luxusapartman és katalizátorok. Több mint gyanús.
2022. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez történt ma egy ismerőssel, sőt valahonnan tudták is egy olyan személy nevét akinek szokott utalni. Állítólag ez most rendszeres csalás.
2022. nov. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!