Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes most befektetni az új...

Érdemes most befektetni az új 11%-os Bónusz Magyar Állampapírba,vannak e valami mellékes kockázatai?

Figyelt kérdés

2022. nov. 24. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Azon kívül, hogy a kormány előbb-utóbb ráteszi a kezét, más nincs. De elég gyanús, hogy most minden intézkedéssel errefelé terelik az embereket (persze azért is, mert elfogyott a pénz, meg talán nem is jön utánpótlás, de akkor is).
2022. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Szépen beterelik az embereket BMA-ba, aztán vagy úgy csinálnak, mint a manyup-nál vagy hoznak kétharmaddal egy olyan törvényt, ha kiakarod venni, 50% adó a teljes, befizetett összegre, vagy 10 évig nem veheted ki a betett összeget vagy szépen el inflálják a pénzed.


Hihetetlen, hogy a magyar nép legnagyobb része agyilag mennyire naív, gyerek szinten van és bízik a maffia kormányban, akik a NER haverokkal együtt folyamatosan kizsákmányolják a népet.

2022. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Ezt a szar dumát nyomjátok 10 éve, hogy le fogják nyúlni.

Én 10 éve folyamatosan rakok pénzt állampapírba, volt amikor többet raktam be, volt amikor csak kivettem belőle.


A tény: Mindig minden kamatot megkaptam, és mindig bármennyi állampapírt bármikor el tudtam adni, amikor akartam és a számlámra utalni a pénzt.


Kicsit se bízom a Fidesz kormányban, de tudom hogy működik egy értékpapír és miért jelent minimális kockázatot abban tartani a pénzt.


Raktam volna 1% kamatért a bankba? Az nagyon megérte volna.


----------------


Én a bónuszba nem bízom olyan szempontból, hogy 3 havonta változik a kamata, számomra megjósolhatatlan, hogy fog változni.

A PMÁP egyszerűbb ilyen szempontból.

2022. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Az állampapír alacsony kockázatú befektetés.

Az állampapír egy kötvény, te finanszírozod az államadóságot.

Ha államcsőd lesz vagy hosszabb ideig tartó hiperinflációs ciklus akkor kb semmit nem fog érni a vásárlóértéke.

Ha beüt a krakk akkor az állam is jó akar majd járni. Ő mondja meg, hogy mennyi vásárlóértéket képvisel az a kötvény amit neked visszaad majd.

2022. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

2-es vagyok.


Jól látod 4. hozzászóló.


Én, nem alapoznék egy hazaáruló, maffia kormányra.

2022. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Lehet itt picsogni, hogy így szar úgy szar, így nyúlja le, úgy nyúlja le, addig nekem szépen jönnek a milliók :) PMÁP 2 hónap múlva már 16-17%-ot fog hozni.
2022. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"PMÁP 2 hónap múlva már 16-17%-ot fog hozni."


Igazándiból lényegtelen infó, mert ha beüt a hiperinfláció akkor semmit nem érsz majd vele. Akkor jól jársz ha elköltöd vagy kívül helyezed a vagyonod egy részét a fiat pénzügyi rendszeren.

2022. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

3/


Azt meg,hogy mindenhol fix 11%-ra hírdetik

2022. nov. 24. 16:10
 9/12 A kérdező kommentje:

6/


Kíváncsi leszek a millióidra

2022. nov. 24. 16:10
 10/12 anonim ***** válasza:

#8- "Azt meg,hogy mindenhol fix 11%-ra hírdetik"


Nem kéne bedőlni a hirdetéseknek, vagy meg kéne nézned az apróbetűt is...


"Az első kamatperiódus esetében – értve ez alatt a 2022. szeptember 30.

napjától (ezt a napot is beleértve) 2022. december 30. napjáig (ezt a

napot nem beleértve) terjedő időszakot – a kamatbázis mértéke 10,32%

p.a., azaz évi tíz egész harminckettő század százalék. "


Dec 30-ig fix az amit te fixnek hiszel. Aztán vagy csökkenni fog, vagy nőni.

Lehet, hogy 1 évig folyamatosan nő. (De a PMÁP is nőni fog márciustól)

De előbb-utóbb mindkettő csökkenni fog. Legalábbis én szeretném, hogy ne kelljen évikig 20%-os infláció mellett élni.

2022. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!