Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha én főállás mellett elvállal...

Ha én főállás mellett elvállalok valamit, akkor annak 42%-át le kell adózzam? Ez nagyon durva! Jól értem?

Figyelt kérdés

2016. febr. 29. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt honnan vetted?
2016. febr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Nem. Nem.
2016. márc. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nekem a NAV-nál mondták amikor egyéni tevékenységre megkértem az adószámomat, akkor kérdeztem, hogy akkor ugye 15% adót kell majd fizetnem, mire mondták, hogy nem dehogy, még a 27% EHO-t is, tehát összesen 42% (az összeadást én végeztem el)
2016. márc. 1. 04:38
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
És azt tudják hogy van mellette főállásod?
2016. márc. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha van főállásod, sokkal jobban megéri kiváltani az egyéni vállalkozóit, mint adószámos magánszemélynek lenni, amennyiben tényleg kell számlát adnod. Mellesleg ha cégnek adsz számlát, a 27% EHO-t nekik kell befizetni utánad, csak akkor terhel téged, ha magánszemélynek számlázol. Pont ezért a cégek nem is nagyon fogadják el az ilyen számlát.
2016. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xswerdy ***** válasza:
79%

Az EHO-ban több kategória van. Pl. ingatlan kiadásnál "csak" 14%, de annak is van éves maximuma, és évi 1 millió jövedelemig meg nem kell fizetni.


Szóval függ a tevékenységtől is. Ha viszonylag rendszeres a jövedelem, akkor érdemes egyéni vállalkozóvá válni, és KATA adózást választani, akkor másodállású vállalkozóként havi 25.000 Ft-ot kell fizetned csak a NAV-nak (helyi iparűzési adó még rájöhet az önkorm. felé). Ez ideális esetben (ha a havi 500.000 Ft-os KATA felső határt közelíti a jövedelem, és lényegében nincs költsége a vállalkozásnak), csak 5%-os adóteher.

2016. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem rendszeres! néha egy jogdíjas munka. Éppen ezért lesújtó a 42%, mert akkor jobb, ha nem is csinálom. Ez az egymillió max ez vonatkozik rám?


Egyébként meg külföldi cég adja a pénzt, és nem is kér semmiféle számlát. Vagyis nekem kell egy fiktív számlát kiállítanom, ami nekik nem is kell. Akkor ezek szerint az EHO-t nekik kéne fizetni? Dehát az USA cég nyilván azt se tudja mi az az EHO? Ilyenkor mi van?

2016. márc. 1. 20:46
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt mondtátok, hogy nem, nem, nem. Nem tudom mire alapozva. Szóval mégegyszer megkérdezem, ha nem rendszeres az a plusz, akkor 42%-ot kell adóznom? Jól tudom?
2016. márc. 5. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!