Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy ingatlan 50%ban a nevemen...

Egy ingatlan 50%ban a nevemen van. Hogyan juthatnék belőle pénzhez?

Figyelt kérdés
2008. dec. 25. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Eladod az 50% százalékod a másik tulajnak.
2008. dec. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Megveszel még pár százalékot az ingatlanból, utána bejelented a másik félnek, hogy mint többségi tulaj az ingatlant eladod, őt pedig kifizeted. Erre ő beijed mert nem akarja eladni, akkor felajánlod neki, hogy visszavásárolhatja a saját eredeti 50%-át vagy akár többet is, de persze kicsit magasabb áron. Legroszabb esetben megint 50-50-nél lesztek, és neked még pénz is üti a markodat.
2008. dec. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

2.: Honnan veszed, hogy a másik tulaj ennyire hülye?

Amúgy meg a tulajdonrészedet eladhatod, már ha lenne, aki így megvenné...

2008. dec. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
a bíróság kiszabhatja a részletfizetést.azt nem várhatod el tőle,hogy egyben fizessen,de havonta fizet neked,amennyiben megállapodtok a bíróságon,és ennek az időtartamát kiszabják.ha ezalatt nem fizeti ki az összeget,el kell adni a házat.
2008. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 2. számomra nem derült ki a kérdésből teljesen tisztán, hogy tulajdonosa az 50%-nak! Véleményem szerint van több lehetősége is, öröklés, saját tulajdon meg ilyenek. A pénzhez jutás mindkettőnél a vég kifejlet lehet, csak az oda vezető út más! 1. voltam
2008. dec. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
1. vok Bocsi 3. akartam írni!
2008. dec. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem tudtok megegyezni(nem akarja megvenni tőled, de neked márpedig kell a pénz), akkor bírósági úton is értékesítésre kerülhet, aztán ami az árverésből befolyt abból levonják a felmerült költségeket, majd a felét megkapod. Nos, igen valószínű, hogy ez az összeg jóval kevesebb lesz, mintha megbeszéled a partnereddel és bíróság nélkül, közösen kerestek egy jó vevőt az ingatlanra...
2008. dec. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-ik hozzászóló vagyok.aki nem ért hozzá,az jó lenne ha nem pontozna le csak úgy vaktába..nem a kis ujjamból szopikáltam ki,hanem megtapasztaltam a saját bőrömön..
2008. dec. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 50%-os tulajdonrészedet is eladhatod, természetesen sokkal kevesebbért, mint az ingatlan piaci értékének az 50%-a. Elképzelhető, hogy találsz valakit, aki így akarja befektetni a pénzét. Vagy találsz egy romacsaládot, akik megveszik, és beköltöznek 30-an, úgy, hogy a másik 50% tulajdonosa ezáltal elveszti a saját tulajdonrészének az értékét. Ezt mérlegelve valószínűleg meg lehet vele egyezni egy normális vételárban, hiszen elővételi joga van a tulajdonrészedre...
2008. dec. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!