Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire veszélyes megadni...

Mennyire veszélyes megadni ezt a három adatot születési hely idő anyja neve? Mondjuk egy szélhámosnak? Felhívott állítólag a bank és beazonosításra ezt kérte.

Figyelt kérdés
2022. dec. 7. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Miért akar beazonosítani?
2022. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

" Felhívott állítólag a bank és beazonosításra ezt kérte."


A bank időnként felhívja az embert és mindig ezeket kérdezi.

És igen mindig azzal kezdik, hogy addig nem mondanak semmit, míg nem azonosítom magam.


"Mennyire veszélyes megadni ezt a három adatot "


Sokkal kevésbé veszélyes, mint bármilyen kártyaadatot / pinkódot megadni.

2022. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor engem ilyennel hívnak, akkor megkérem, hogy először ő azonosítsa magát. Abból egyértelműen kiderül, hogy a bank embere-e vagy pedig nem. Ha az, akkor én is azonosítom magam, ha nem, akkor elköszönünk egymástól.
2022. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Engem még soha nem hívott a bank, szerintem nem is szokott telefonálgatni. Szerintem valami adathalászok lehettek. Én telefonba nem is mondok senkinek semmilyen adatot. Főleg ilyen adatokat amit alapból tudniuk kell.
2022. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Kérd, hogy a netbankon belül küldjenek üzenetet, vagy tértivevényes levélben kommunikáljanak veled.
2022. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bank akkor keresi az ügyfeleit, ha nem tiltották a marketing célú megkereséseket (vagy ha valami probléma van).

Beazonosítás adatvédelmi okokból kell. Ha bizonytalan vagy a hívóval kapcsolatban, akkor lehet kérni, hogy igazolja magát. Nálunk ezt "feles beazonosításnak" nevezik.

2022. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!