Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Tőkegarantált Rövid...

OTP Tőkegarantált Rövid Kötvény Alapot érdemes választani? Van ennél jobb lehetőség?

Figyelt kérdés

5 éves állampapírom volt eddig, de a visszaváltási díjat és a kamatot nézve már nem éri meg ebben tartani a pénzt. Javasolták a fent említett kötvényalapot. Azt mondták 45 nap után tőkevédett, nem kell tőle félnem, de van vele macera, mert legalább hetente érdemes nézni, és ha jónak gondolom, akkor tőkésíteni. Ezt sem értem igazából, ezek szerint néha eladom, és újra vásárolom?! Viszont akkor nem kell figyelni a 45 napra?

Van valakinek tapasztalata ezzel? Vagy tudtok javasolni valami mást, az euró átváltáson kívül?


2022. dec. 7. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/123 anonim ***** válasza:
62%

Az OTP Tőkegarantált Rövid Kötvény Alap az indulasatol kezdve atlagosan eves 3,1%os, iden 6,2%os hozamot ert el, egyebkent 95%-ban rovid tavu magyar allampapirba fektet.

Miert is jobb ez mint maga az allampapir?

2022. dec. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/123 anonim ***** válasza:
81%

Az OTP Tőkegarantált Rövid Kötvény Alap beszámolói, meg közzétett portfoliojelentései alapján kb háromnegyedrészt az OTP-nél köt le betéteket (gondolom 3 és 6 havi BUBOR kamatozással), a maradék nagy részéből államkötvényeket vesz, jelzálogleveleket, meg van egy fikarcnyi (<5%) kockázatosabb kötvényállomány (valami Black Sea Trade and Development Bank, az International Investment Bank ami az orosz “kémbank”, meg Eximbank kötvény)


A kiemelt befektetői információk szerint az alap nettó eszközértékének évente 0,53%-át emésztik fel a költségek.


Ezt a befjegyet tudod ennél a 0,53%-os hozamáldozat nélkül is replikálni, ha veszel változó (BUBORhoz kötött) kamatozású államkötvényt, meg némi fix kamatozásút meg DKJ-t. Kb ugyanazt az eredményt adja mint ez, csak még vételi jutalékot sem kell fizetni (max visszaváltásit)

2022. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/123 anonim ***** válasza:
87%

"Tőkegarantált"

Ha benne van ez a szó, akkor garantáltan nagyrészt állampapírból áll.

Nem érdemes fizetni a banknak, hogy helyetted vegye meg az állampapírt, amit te is meg tudsz venni.


Ha nem akarsz kockáztatni, akkor állampapír.

Ha hajlandó vagy kockáztatni, akkor meg olyan alapot vegyél, amiben nincs állampapír. Azok tudnak kiemelt hozamot elérni jó esetben.

2022. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/123 anonim ***** válasza:
100%
Ne a banknál vásárolj állampapirt, mert lehuznak pénzügyileg. Inkább a magyar államkincstárnál fektess be, ahol 0 a költség és kedvezőbb a visszaváltási árfolyam. PMÁP februárig kb 1 hónap múlva már többet fizet vissza beváltás esetén, minél tovább tartod annál magasabb a profitod. Ezen felül kamatadó mentes, februártól pedig előreláthatólag 15% éves hozammal működik. Rövidtávon, alacsony kockázattal nincs jobb megoldás!
2022. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/123 anonim ***** válasza:

Nekem egy otp-s ügyintéző-tanácsadó ajánlotta,mert nem akartam hosszú távra befektetni a 11milliómat.Szerencsés időpontban, okt.26-án vettem 11millio ft értékben OTP Tőkegarantált Rövid Kötvény Alap befektetési jegyet, és a grafikonon látható hogy rövid idő alatt jelentősen felment az árfolyam:

[link]

Nem volt semmilyen vételi díj

Visszaváltáskor egyedül a 15%-os kamatadó került levonásra,semmi más.

Egy hónap alatt netto 260ezer profitit hozott.

Utána a grafikonon látható,hogy összeségében emelkedett,de nem olyan mérétkben mint előtte,egyik nap kicsit emelkedik, a következő nap kicsit csökken,ami idegesítő,taktikát váltok és nem tartom benne folyamatosan a pénzem, hanem mikor kicsit feljebb megy az árfolyam visszaváltom, egy napig a bankszámlámon pihen,és következő nap mikor remélhetőleg kicsit lejjebb megy az árfolyam megint befektetem, és így tovább.

2022. dec. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/123 anonim ***** válasza:
Telefonról is könnyen megtehető a vétel-visszaváltás a régi otp direkt internetbakban ahol az azonosító és számlaszám kell.(Az új otp internetbankban ahol email-cím kell ott nem lehet)
2022. dec. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/123 anonim ***** válasza:

"Nem érdemes fizetni a banknak, hogy helyetted vegye meg az állampapírt"

Nem is kell fizetni a banknak a vételnél semmit csak visszaváltáskor a 15%-os kamatadót

2022. dec. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/123 A kérdező kommentje:
Szóval összességében ajánlod a kötvény alapot? Kicsit félek tőle, mert nem ismerem, de a visszavaltasi díj miatt a PMÀP sem annyira vonzó.
2022. dec. 11. 20:17
 9/123 anonim ***** válasza:

Nekem egy otp-s ügyintéző-tanácsadó ajánlotta,és utólag nagyon hálás vagyok neki.(igaz szerencsém volt hogy pont abban az időszakban ugrott fel az árfolyam)Mivel tőkevédett(45 nap után), a lekötés napjától számítva 45 nap múlva visszakapod a befektetett pénzt akkor is ha a visszaváltáskori árfolyam a vételi árfolyam alatt van.A grafikon mindent elmond, összeségében felfelé megy az árfolyam,de közben vannak kisebb árfolyam-ingadozások.Nemrég, 2022.12.08.-án kezdtem el taktikázni, tehát ha feljebb megy az árfolyam visszaváltom,és egy-két napig pihentetm a számlámon a pénzt(telefonról,laptopról gyorsan el lehet intézni,azonnal jön az sms hogy +11.030.000Ft,legutóbb netto 30ezret profitáltam)és mikor lejjebb megy az árfolyam veszek 11.000.000Ft-étékben, azonnal jön az sms hogy -11.000.000Ft.Minden hétköznap délután 6-kor szívdobogva nézem a következő napi árfolyamot,holnap délután már látni fogom a keddi árfolyamot, remélem magasabb lesz mint a pénteki(akkor vettem),és megint "nyerek", majd írok.

Kérdezd meg az OTP Tőkegarantált Rövid Kötvény Alap-ról banki tanácsadó véleményét is,valamint hogy mi a véleménye erről a taktikáról.

2022. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/123 anonim ***** válasza:
Basszus, a holnapi árfolyam még gyengébb(egy kicsivel) mint a mai.Remélem a szerdai már többet fog mutatni,alig várom a kedd délután 17:20-percet amikor kiteszik a szerdai árfolyamot.
2022. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!