Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MÁP webkincstár számlavezetés...

MÁP webkincstár számlavezetés rejtett költségei?

Figyelt kérdés

Ugyebár nincs számlavezetési díj meg sok minden nincs . De van jutalékfizetés itt is . Ez pontosan mit jelent ? Jól gondolom hogy ez ugyan az a rejtett költség amit a bankoknál vásárolt kötvényeknél is elfelejtenek mondani amikor megkötöd a vásárlást ? A matekot nem másolom be csak hogy *évesítve 0,1%

** évesítve 0,17% jutalékokkal lehet számolni. ÉN a cib banknál vezetett MÁP omra folyamatosan emelkedő már 0,4% os lehúzásokat kapok. Ez ugyan az a dolog lehet ? Csak ha a magyar államkincstár webkincstár oldalánál vásároltam volna akkor lehet hogy kevésbé lennék lehúzva?



2022. dec. 7. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nincs jutalék, nem tudom mit nézel.
2022. dec. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a bankok lehúznak.

az államkincstárnál teljesen ingyenes.

a bankok mind felszámolnak egy elég húzós díjat az ertékpapírok tartásáért.

2022. dec. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Ez amit te mondasz nem a MÁP webkincstár. Neked a CIB Banknál van egy értékpapírszámlád nyitva és vezetve és valamiért oda vettél állampapírt, ami ugyanaz mint amit az államkincstárban is kapnál, de te valamiért a bankodon keresztül vetted meg. Ha nem tartasz rajta mást, pl. részvényeket, befektetési alapot (amiket tudnál egy banknál nyitott értékpapírszámlán), akkor szépen add el az ottani állampapírodat, zárd be ezt az értékpapírszámlát, amire rábeszéltek.


Utána menj be egy államkincstári fiókba, ott nyiss egy teljesen ingyenes értékpapírszámlát az Államkincstárnál (ne a bankodnál!) és azt használd. Erre a számlára az Államkincstárnál ugyanúgy tudsz majd pénzt utalni, webes felületen állampapírokat adni, venni, stb, csakhogy az egész ingyenes. Ott tényleg nincs semmilyen díj.

2022. dec. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Bankok lehúznak, számlavezetesi díj, egyéb vezetési költség, és visszaváltási árfolyam is rosszabb. Államkincstár magánszemélyeknek ingyenes, csak nem magánoknak fizetős.
2022. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kíváncsi lennék hogy a válaszolók közt van olyan is akinek van MÁP ja a magyar államkincstárnál és azért írja azt hogy nincs semmiféle jutalék levonás negyedévente?


Mert nagyon nem kerek amit írtok .Akkor bemásolom azt amit nem akartam : A Magyar Államkincstár (a továbbiakban: Kincstár) az állam által kibocsátott, állami kezességvállalással garantált értékpapírokat forgalmaz. =>


Az értékpapír nyilvántartási-számla vezetéséért és a jegyzési, adás-vételi, illetve kamat- és törlesztésfizetési tranzakciók után díjat a Magyar Államkincstár nem számol fel, továbbá nincs készpénzfelvételi díj sem. Az egyéb díjat, költséget, illetve jutalékot a mindenkor hatályos Hirdetmény tartalmazza, amely megtekinthető honlapunkon. =>


Befektetési Szolgáltatási Üzletszabályzat (Hatályos: 2022. március 2. napjától) =>

2a. számú függelék - Forgalmazói jutalékok, (288.99 KB, PDF) =>


2/a. számú függelék

Állampapír-forgalmazásból származó kincstári forgalmazói jutalékok

A forgalmazó negyedévente alapjutalékra és bónuszjutalékra lehet jogosult.

Az alapjutalék negyedéves mértéke 0,025%* a megelőző teljes naptári év lakossági állampapír

átlagos ügyfélállományára vetítve abban az esetben, ha a lakossági állampapírok adott

negyedévi átlagos ügyfélállománya kisebb mint a megelőző negyedévi átlagos ügyfélállomány.

Ebben az esetben a forgalmazó bónuszjutalékra nem jogosult.


(Magyarán ha növekszik vagy szinten marad az eladás jutalékot számolnak fel maguknak.)


Az alapjutalék negyedéves mértéke 0,0425%** a megelőző teljes naptári év lakossági

állampapír átlagos ügyfélállományára vetítve abban az esetben, ha a lakossági állampapírok

adott negyedévi átlagos ügyfélállománya meghaladja a megelőző negyedévi átlagos

ügyfélállományt vagy megegyezik azzal. Amennyiben a lakossági állampapírokat adott

negyedévi átlagos állománya meghaladja mind a megelőző negyedév, mind a megelőző teljes

naptári év átlagos állományát vagy egyenlő azzal, úgy az alapjutalékon felül bónuszjutalékot

fizet a kibocsátó. A bónuszjutalék mértéke 0,7% a lakossági állampapírok adott és megelőző

negyedévi átlagos állományainak különbségére vetítve.

*évesítve 0,1%

** évesítve 0,17%

Hatályos: 2022. március 2.



És utólag javítanom kell a kiírt kommentemet mer újból nekihasaltam az excellemnek és észrevettem hogy hibásan számotam ki a CIB banknál levonogatott háromhavi díjakból az éves százalékokat . Na az valójában nem 0,4% hanem 0,15% két év alatt .


Szóval így hogy utánaszámoltam mivel a banknál sincs más egyéb költség , így már csak azt kell tisztázni hogy a webkincstárnál is megvan e ez a 0,15 amire hivatkozok vagy tényleg még ez sincs hiszen akkor nem érdemes nem a bankomnál vezetni.


Ezért olyan válaszoljon akinek van és tényleg látja a számláján hogy nem vonogatják le négyhavonta ezeket a jutalékokat.

2022. dec. 8. 21:08
 6/11 A kérdező kommentje:
* Jav . Pontosabban mind a két esetben jutalékot számolnak fel. Ha csökken a piac 0,025 öt , ha növekszik 0,0425 öt ! És ha nagyon növekszik még bónuszt is!
2022. dec. 8. 21:15
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

nekem évek óta van ott mindenféle állampapírom.

sosem vonnak semmi ilyesmit.

Egyedül a lejárat előtti visszaváltásnál bukok 1%-ot, de a bankok itt is 2%-ot számolnak fel.

2022. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

5. A forgalmazó az itt a bankot vagy értékpapír szolgáltatót jelenti.


Nem vonnak semmit az államkincstárnál! Nincs se jutalék, se számlavezetési díj, se készpénzfelvételi díj, se éves díj, se vásárlási díj.


2013 óta van értékpapírszámlám a Magyar Államkincstárnál. Sosem vonogattak semmi ilyesmiket. Idén sem.

2022. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

5# Ahogy 8# írja. Bankok esetében igaz amit a jutalékokról írsz. Régóta van állampapírom, soha nem vontak le semmit, a kamat mindig megegyezik az ajánlat tétellel.


Ezért jobb bankok helyett államkincstárnál vásárolni.

2022. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jó de ez nem egyértelmű mert definíció szerint az államkincstár is csak egy forgalmazó és nincs sehol ilyen leírva hogy ő rájuk nem vonatkozik.

Bemásoltam a szöveget a magyar államkincstár oldaláról. Miért lenne közzétéve a jutalékok díjazása ha ez nem is ő náluk érvényes hanem minden más banknál? Nem logikus.


Akkor úgy kérdem van olyan aki fel is vette a pénzt ,lejárt és akkor sem számolták fel egyben a jutalékokat?

2022. dec. 9. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!