Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A diszkont kincstárjegy olyan...

A diszkont kincstárjegy olyan mint egy részvény, amit lejáratkor egyszer csak megvásáeol az állam?

Figyelt kérdés

Nem vettem még ilyet, ezért kíváncsi vagyok.

Most akkor úgy működik a diszkont kincstárjegy, hogy:

1. veszek egyet az államtól/magánszemélytől a bankomon keresztül, a névértéknél alacsonyabb árfolyamon.

2. mikor nálam van, eladhatom másnak a futamidő alatt.

3. a lejáratkor akinél épp van a papír, automatikusan megkapja a névértéket a számlájára pénzként. Vagy el kell adni a lejáratkor?


Így van, vagy valamit rosszul tudok?



2022. dec. 8. 17:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem, leírom
Véletlen szavaztam.
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
eladod az államnak lejáratkor, én sokszor rá is purcizok
2022. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A diszkont kincstárjegy olyan mint egy részvény"


Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

A részvény tulajdonjogot ad.

A DKJ egy tartozás. Az állam vállalja, hogy ha te adsz neki X-et, akkor ő ad neked egy későbbi időpontban Y-t.


Amúgy igen így működik, hogy írod.

Megveszed a névértékénél alacsonyabb áron, aztán vagy tartod lejáratig, akkor automatikusan kifizetésre kerül vagy lejárat előtt eladod.

2022. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

A DKJ úgy működik, ahogy leírtad, az állam a végén kifizeti a névértéket a kötvénytulajdonosnak.


Ezek szerint a részvényt nem érted. Ott megveszel egy részt egy vállalatból, amelynek arányos jövőbeli profitjaira jogosult vagy. Ezeket osztalék formájában fizeti ki a vállalat, vagy a részvény eladásán keresztül realizálod. Nem tudod mennyi lesz a profit a jövőben, emiatt nem tudni, mennyit fog érni később a vállalat, tehát a részvény kockázatos befektetés mert sokféle kimenetele lehet. A DKJnak pontosan tudod, hogy milyen és mekkora kifizetése várható, lényegében egyféle lehet a nagyon valószínű kimenetel, kockázatmentes.

2022. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 2-nek és 3-nak, ment a zöld. A részvényt tényleg nem fejtettem ki, úgy értettem hogy dkj-val is lehet kereskedni mint a részvénnyel - a többi teljesen más.

#1 légyszi kifejted bővebben a rápurcizást?

2022. dec. 8. 19:19
 5/7 anonim ***** válasza:
#1 csak ironizált. Ma már virtuálisan az értékpapírok, így nem tud ráfingani.
2022. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nyomdai máppluszra rá tudja nyomni
2022. dec. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös a mápomra rendszerezesen rápurciztam
2022. dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!