Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vennétek svájci frankot most,...

Ficak92 kérdése:

Vennétek svájci frankot most, hogy a pénzetek ne inflálódjon tovább? Egy millióra gondoltam, hogy svájci frankba fektessem.

Figyelt kérdés
Svájci frank

2022. dec. 9. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Én usd-t vettem, meg kisebb részt eur-t.

De jobb döntés lehet, mint huf-ban tartani, csak jókor kell váltani.

2022. dec. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A svájci frank is inflálódik csak nem olyan ütemben.

3,3% volt 2022-ben Svájcban a hivatalos infláció.

A probléma ott van, hogy ha eladod a forintod frankra akkor buksz az árfolyamon, fizetsz kezelési költséget 0,5%-ot max 10000 Forintot illetve akkor is buksz az árfolyamon mikor visszaváltod és akkor is kell kezelési költséget fizetned.



Sok értelmét nem látom, mivel fiat pénzekbe nem szokás befektetni, mert inflálódnak. Ettől magasabb hozamot kapsz ha állampapírba rakod rövidtávon, viszont ott van kockázat, ha államcsőd lesz vagy hiperinfláció akkor nem sokat ér majd a kötvényed. Ha pedig a biztonságra mész, hogy megőrizze a pénzed a vásárló értékét. Akkor ott a befektetési arany, áfa mentes, és nem lehet elinflálni, nem valaki más adóssága ként jön létre mint a fiat pénzek. Neked kéne eldöntened, hogy milyen időtávra tervezel, és, hogy mi az ami a számodra fontosabb a hozam (valamilyen mértékű kockázatért cserébe) vagy a biztonság.

2022. dec. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem szet van osztva euro dollar kozt
2022. dec. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább befektetésben gondolkozz, ne csak valutát válts, ez lehet más ország államkötvénye, avagy részvény, ETF. Az ötlet viszont alapvetően jó, hogy nem csak forintban tervezel megtakarítást!
2022. dec. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem szet van osztva euro dollar kozt"


Mindkettonek 10% korul van az inflacioja. 👍

2022. dec. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!