Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent az, hogy Matolcsy...

Mit jelent az, hogy Matolcsy a lakossági tartalékokat is bevonná a válságkezelésbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előrebocsátanám, hogy nem értek a témához, felvilágosítást szeretnék kérni. Én is (jó későn) felkaptam a hír hallatára a fejem, és beleolvastam egy-két cikkbe a neten (lent a hivatkozás!), de nem nagyon értettem meg, miről van szó.

Abban a legrosszabb esetben, ha ezek a 'bevonások' úgy történnek, mint 2010-ben, az azt jelentené, hogy a bankszámlámon lévő pénzt a bank egyszerűen zárolná, vagy ezt valamilyen lekötésekre vagy betétekre kell érteni? Szóval, elmagyarázná nekem ezt valaki...?

Előre is köszi! :)


[link]



#Matolcsy György #válságkezelés #Lakossági tartalékok
2022. dec. 14. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Mostanában többször előkerül az a környezetéből kiragadott mondat, miszerint a lakossági megtakarításokat be kell vonni a válságkezelésbe.


A gyakorlatban ez nem azt jelenti, hogy elvesszük az emberek pénzét, hanem hogy például olyan állampapírt bocsátunk ki, amit a lakosság a megtakarításaiból megvesz.

2022. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Van okunk ijedtségre. Ha egy ilyet megcsinálnak, akkor a 2/3ból 3/4 lesz. Így valszeg meg fogják csinálni.
2022. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Statisztika szerint 20ezer milliárd forint van kp-ban otthon az embereknél vagy látra szóló betétben.


Ez rossz annak, akinél ezek vannak, mert inflálódik a pénze.

És rossz az államnak is, mert ezek az elfekvő pénzek nem generálnak bevételt.


Annyit mondott, hogy ezeket az embereket ösztönözni kéne, hogy valamit csináljanak a pénzükkel.

Csak az impotens ellenzék szándékosan félreértelmezi a sajtó meg szenzációt akar belőle csinálni. Így lesz ebből 2 hét hírverés...

Közben meg semmi olyat nem mondott, ami ne lenne teljesen nyilvánvaló igazság.

2022. dec. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem ellopni akarja az emberek bankszámláit, hanem ezt a likviditást fel akarja használni valami újabb állami projekt finanszírozására: kötvényeket kibocsátani, amit az emberek megvesznek, s a pénzből ezúttal hőszigetelt stadionokat építeni gondolom.. Elég szomorú, hogy jegybankelnökként nem ismeri a Fisher féle forgalmi egyenletet, ahol a pénz forgási sebességének növekedése növeli az árszínvonalat, ha közben nem nő a reálteljesítmény. Ez esetben ha ezeket a pénzeket az állam elkezdené gigaberuházásokra költeni, az akkora azonnali keresletnövekedést jelentene a piacon, ami tovább emelné a munkaerő és nyersanyagok árán keresztül megint mindennek az árát. Matolcsy nem egy jó közgazdász, nem vágja az ALAP pénzügyi összefüggéseket sem, emiatt tartunk itt: a forint az egyik legszarabb fizetőeszköz, a magyar infláció a legmagasabb Európában.
2022. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Először a nyugdíjakat lopták el, most a megtakarításainkra vetettek szemet. Ezeknek semmi se szent. Nem baj én már kimentettem a pénzem külföldi bankszámlára.
2022. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell naivnak lenni: ha nem adod önként, akkor fel fogod ajánlani. Nem kell a félelmeket alábecsülni. Ha emlékeztek, akkor a 3000 milliárd ellopásakor azt mondták, hogy mindenki fog kapni egy számlát. Azt a pénzt ellopták, ami ilyen távlatból is bűncselekmény. Egy ilyen rendszerben a jólét a legnagyobb ellenfél. Ha van pénzed, akkor te vagy a legnagyobb ellensége a rendszernek.
2022. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Abban igaza van Matolcsynak hogy be kellene vonni a párnacihában tartott pénzt a gazdaságba.

De mi az ami jól fizet ? Az állampapír, és a részvények.

Az állampapírt évekre le kell kötni. A tőzsdézés kockázatos, mert a soros féle gazemberek simán lenyúlják a kisember pénzét aki nem ért hozzá.

A bróker meg széttárja a kezét, de akkor sem szabad lapáttal agyoncsapni.

2022. dec. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, hogy kicsit megvilágítottátoo nekem ezt az ügyet :)
2022. dec. 14. 11:30
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

“Abban igaza van Matolcsynak hogy be kellene vonni a párnacihában tartott pénzt a gazdaságba.”


Nincs igaza, mert már be van vonva… a párnacihában tartott bankjegy az a Jegybank mérlegében egy kötelezettség, az MNB tartozása. Az MNB ebből a tartozásból az eszközként kimutatott vagyont finanszírozza: némi arany meg devizatartalék és jó sok, kereskedelmi bankoknak adott hitel. A kereskedelmi bankok ezt már tovább hitelezték valamely vállalatoknak, magánszemélyeknek. Ők aztán vettek ebből valamit, és most épp az eladónál pihen a bankjegy, most épp neki tartozik az MnB. Ha most ezt a sok malacperselyt feltörik és megforgatják a gazdaságban, akkor csak annyi történik, hogy a végén máshova ülepedik le a sok bankó. De nem lesz összességében kevesebb ezerforintos… annyi változik csak, hogy a megforgatás hatására minden megdrágul, amit vesznek rajta, mert megnő iránta a kereslet…

2022. dec. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#7-es DKJ-t pár hónapra is le lehet kötni, persze nem fizet olyan jól ilyenkor mint az állampapír de mégiscsak jobban mint a párnahuzat.:)
2022. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!