Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha bitcoint vesz valaki, és...

Ha bitcoint vesz valaki, és csökken az értéke,miért mondják,hogy bukott?

Figyelt kérdés

Pàr napja kezdtem el ezt tanulni, és szeretném ezt az egészet elkezdeni, már csak arra várok,hogy betöltsem a 18-at. Meg persze,hogy megtanuljam jobban. Viszont van amit nem teljesen értek, ezért megkérdezem.

Ha mondjuk pár hónapja vettem volna 100forintért bitcoint, az ugye most csökkent volna, és kevesebbet érne.Viszont ha ugyanúgy bent hagyom, és mondjuk jövőre felmenne az ára, akkor az összeg is nagyobb lenne, nem? Csak mert erre mondják sokan, hogy ez bukás. De csak ideiglenesen ugye? Tehát ahogy az àrfolyam nő/csökken úgy változik a pénzem is amit beraktam?



2022. dec. 20. 04:09
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
79%
Szerintem inkább tanulj még róla…
2022. dec. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%
Tok mindegy hogy bitcoin vagy reszveny vagy barmi... Az emberek legtobben igy gondolnak ra... De hat ugyebar smemi se buko amig a pozi nincs zarva...
2022. dec. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
53%
Veszteséged akkor van egy befektetésnél, ha realizálod és eladod. Ugyanitt felhívnám a figyelmed, hogy a bitcoin nem befektetés, hanem inkább szerencsejáték, nem tudod megmondani merre indul meg az árfolyam és miért, hiszen a népszerűségtől függ. Csak annyi pénzt szánj rá, amit nem sajnálsz ha elbuksz!
2022. dec. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Igen, ha veszel 0.3 BTC-t akkor az 0.3 marad attól függetlenül, hogy a bitcoin árfolyam 15k$ vagy 35k$.


Ha valaki nagyobb összegű bitcoint vesz - mondjuk egy ház ára / összeg megtakarítása - akkor az nem feltétlenül teheti meg, hogy akármeddig hagyja állni a pénzt, mivel szüksége lesz rá


Egy évvel ezelőtt 69k$ volt az árfolyam, 8 hónappal ezelőtt 47k$

Most pedig 16k$. Szóval egy év alatt negyedére csökkent az árfolyam.

Ha neked minden pénzed ebben van, és látod, hogy még mindig esik az árfolyam mit teszel? eladod ennyiért ahol most áll és bukod a pénzed 65%-át, vagy vársz még egy évet hátha feljebb megy? De mi lesz ha két év múlva 4k$ lesz az árfolyam? Akkor a pénzed 90%+-át buktad?

Ha neked X idő múlva fixen kell a pénz, akkor választási lehetőséged sincs, csak veszteséged kiszálni.

2022. dec. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 krwkco ***** válasza:
57%

Létezik realizált és realizálatlan veszteség.

Amikor benthagyod a realizálatlan veszteségű eszközt, akkor ugyanolyan döntést hozol, mintha befektetnél annyit abba az eszközbe, mint amennyit most ér. Csak a kereskedési jutalék és a marzs a különbség. (Nomeg egy kis pszichológia, hogy nem vagyok vesztes. (De igen. Legalábbis ebben az ügyletben pillanatnyilag vesztettél. :-( ))

Szóval az a kérdés, hogy jó döntés lenne-e abba az eszközbe most befektetni. Ha az egy hosszútávon ingadozó, de állandó átlagú eszköz, akkor érdemes lehet alacsony áron "megvenni". De ha egy hosszú lefelé menő trendben van, aminek látszanak fundamentális okai, akkor inkább érdemes lehet a legközelebbi lokális csúcsban való megválást választani.

Zárójelben: Én is tartogatni szoktam a veszteséges eszközeimet, de ezek mögött vállalatok vannak termelőeszközökkel és nem kripto.

2022. dec. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
55%

Sokan az egybites pénzforgalmi szemlélettel tekintenek a vagyonukra, ezért a nem realizált vesztesèget nem tekintik bukásnak, mert még nem történt meg a pozíció zárása.


Ha átfogóan, nem pénzforgalmi, hanem a kettős könyvvitel szemléletével tekintesz a vagyonodra, akkor bizony két időpont között (!), ha leértékelődtek az eszközeid akkor csökkent a vagyonod, kevesebb a mozgósítható erőforrásod. Buktál.

2022. dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
49%
Illetve azt hozzátenném még, hogy az sem mindegy, miben fejezed ki a vagyonod. Ha például bitcoinban méred, akkor a bitcoinon soha nem buksz, hiszen 1 BTC örökké 1 BTC lesz. Ekkor viszont a mezei forint bankszámlád bitcoinban kifejezett értéke nő/csökken, valamint azt látod, hogy egyre több bitcoint fizetsz a kenyérért, 500%-os az infláció. Szóval a nézőpont sem mindegy, érdemes abban kifejezni a vagyonod, amiben várhatóan a hátralévő életedben a megélhetési költségek felmerülnek. Optimistáknak javasolt az EUR, pesszimistáknak HUF, realistáknak CNY vagy RUB.
2022. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így már értem!:)
2022. dec. 20. 13:56
 9/28 anonim ***** válasza:
34%

Ismerem ezt a szemléletet hozzá nem értők gondolnak így rá.

Látják a grafikont és azt gondolják hogy ő majd el fogják találni a csúcsot.

Kérem próbálná Kati nem érnek rá olyan apróságokra hogy az is bukik aki kiszáll egy nagyobb emelkedés előtt. De ugyanúgy relatív bukásról van szó mint amikor az ellenkezője történik Nem száll ki ha negatív bá megy esés miatt hanem megvárja míg pozitív lesz.


Megtévesztő az hogy mi lesz volna ha ez meg az meg amaz de ha elkezdesz vele foglalkozni elég gyorsan rájössz hogy ha ezeket tudnád

2022. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Egy dollár kezdőtőkével nagyjából egy hónap alatt milliárdossá vállhatnál.

Mivel nem tudod ezért a folyamat lassabb.

2022. dec. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!