Hogyan tudták ellopni a pénzem a Wise-on? Ennyire sz** ez a szolgáltatás?

Figyelt kérdés

3 db összesen 500 euró értékű fiktív PayPal-os tranzakció (vásárlás) jelent meg ma a számlámon, egyik hajnal 5-kor másik 8 körül történt a 3. tranzakció pedig tegnap. Ennyivel kopasztottak meg.


Ijedtemben gyorsan ki is utaltam a még megmaradt 2100 eurót nem kevés árfolyamveszteséggel kb. 406-410-es árfolyamon vettem anno (pár száz eurót pedig konkrétan 425 körül).

De legalább az OTP egyenlegemhez csak nem férnek így hozzá.


Döbbenetes! Azt hittem ez egy baromi biztonságos dolog, főleg, hogy 2FA hitelesítés is volt.


Revolut-on is van 490 euróm (amúgy csak a szar forint elől menekülve használtam ezt a 2 felületet megtakarításra). Szerintetek onnan is utaljam ki a pénzem mielőtt arra is ráteszik a csalók a kezüket?


Eleve qrvára nem értem, hogy tudtak hozzájutni a pénzemhez?


Supportnak természetesen írtam, de csodát nem várok.



2022. dec. 21. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Csak balfasz vagy, a szolgaltatashoz semmi koze.
2022. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért lennék balf*sz? Csak eurót vásároltam semmi mást nem csináltam az oldalon.
2022. dec. 21. 19:33
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól gondolom, akkor a kártya adataidhoz fértek hozzá, mondjuk valamilyen oldalon wise kártyáddal fizettél és nem kellett volna, mert nem volt megbízható hely. A tranzakcióknál meg tudod nézni, hogy melyik kártyáról ment a fizetés.

Wise-on van lehetőség online/egyszer használatos kártyát létrehozni és arról fizetni, ez a legbiztonságosabb. Illetve van lehetőség a kártyád 'lefagyasztására', ebben az esetben nem tudják megterhelni.


Ezen kívül, ha tényleg jogosulatlanul vették le a pénzt a kártyádról, akkor a Wise-nál is van chargeback, minden gond nélkül vissza tudod szerezni a pénzed.

2022. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Elég biztos hogy te hibáztál és nem wise-os bug, mert annak már elég gyorsan híre ment volna.
2022. dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
Ezért kell mindennek felbaszni az árát, hogy ki lehessen termelni a túlértékelt fizetéseteket, aztán ha elszartok valamit, akkor mindig mindenért az ügyfél a balfasz. Ilyen ingyenélő piócákat még nem hordott a hátán a föld. Sokkal szebb lenne a világ az undorító nagyképű fajtátok nélkül.
2022. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sosem vásároltam wise-os kártyámmal. PayPal-os fake tranzakciók voltak ezek, ami vicces, mert nincs is PayPal fiókom.
2022. dec. 21. 21:50
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Látom töröltettétek a válaszomat, de továbbra is undorítónak tartom, hogy mindig a kérdezőbe kell belerúgni, mert ezek a csoda startup-ok aztán olyan tökéletesek, az nem lehet, hogy a szent túlfizetett IT-sek félrekódoltak valamit.
2022. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
#7 ha igy lenne, mar reg hire ment volna es rengetegen reklamalnanak.
2022. dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Simán lehet biztonsági rés a rendszerben, de ha tényleg emiatt tűnt el a pénze, akkor vissza is fogja kapni, ha más nem egy közös per során, mivel akkor biztos nem csak a kerdezotol loptak.


Viszont sokkal nagyobb a valószínűsége hogy a kérdező gépére vagy telefonjára került egy adathalász vírus és emiatt tudták feltörni a fiókját.

2022. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

1, Van ügyfélszolgálat aki tud segíteni.

2, Eleve van több lehetőség is hogy megóvd a lóvéd a wiseon. Kártyák ideiglenes befagyasztása, pénz átrakása perselybe ahonnan nem lehet költeni.

2022. dec. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!