Hogyan tudták ellopni a pénzem a Wise-on? Ennyire sz** ez a szolgáltatás?

Figyelt kérdés

3 db összesen 500 euró értékű fiktív PayPal-os tranzakció (vásárlás) jelent meg ma a számlámon, egyik hajnal 5-kor másik 8 körül történt a 3. tranzakció pedig tegnap. Ennyivel kopasztottak meg.


Ijedtemben gyorsan ki is utaltam a még megmaradt 2100 eurót nem kevés árfolyamveszteséggel kb. 406-410-es árfolyamon vettem anno (pár száz eurót pedig konkrétan 425 körül).

De legalább az OTP egyenlegemhez csak nem férnek így hozzá.


Döbbenetes! Azt hittem ez egy baromi biztonságos dolog, főleg, hogy 2FA hitelesítés is volt.


Revolut-on is van 490 euróm (amúgy csak a szar forint elől menekülve használtam ezt a 2 felületet megtakarításra). Szerintetek onnan is utaljam ki a pénzem mielőtt arra is ráteszik a csalók a kezüket?


Eleve qrvára nem értem, hogy tudtak hozzájutni a pénzemhez?


Supportnak természetesen írtam, de csodát nem várok.



2022. dec. 21. 19:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát bízom a csodában, már 140 eurót visszautaltak és nyilván azonnal ki is fizettettem az otp számlámra. Csak nehogy emiatt a másik 2 tranzakciót ne refund-olják... Létezhet ilyen?

Telefont meg most nem tudom újratelepíteni, sok nyűg lenne vele (2FA miatti hitelesítési kálvária), szóval folyamatosan nézem az egyenleget és azonnal utaltatom is az otp-re, nem érdekel már az árfolyam.


Lehet itt köpködni engem, de egyrészt laikus vagyok, másrészt rohadtul gáz, hogy egy vírus miatt ilyen lazán el lehet lopni más pénzét. Ez nem egy windows, hogy eltűnik pár fájlom és kell egy reset. Itt sok száz/ezer euróról van szó.


Eleve, miért nincs egy ilyen appban x összeg fölött biometrikus/sms autentikáció, mint a pin kód a rohadt bankkártyán?

2022. dec. 22. 18:03
 12/16 anonim ***** válasza:
41%

Van benne mar vagy 3 eve, valoszinuleg megint csak te vagy balfasz.

[link]

2022. dec. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
18%
Muszáj itt balfaszozni folyamatosan minden kérdezőt? Még egy ilyen undorító széthúzó szarnép nincs a világon mint ez a hungaricus.
2022. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%

#13 megneztem most a legfrissebb 10 kerdest a kategoriaban, sehol nem balfaszoznak senkit.

Honnan veszed, hogy folyamatosan balfaszoznak minden kerdezot?

En ugy latom csak azt, aki valoban balfasz.

2022. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#12: Ne zavarjon balfaszkám (sic!), hogyha olyan szuper lenne az app, akkor a kezdeti lépések opcióban - amivel kb. minden normális app beállítása kezdődik - felkínálta volna nekem lehetőségként.

Legyek akkor balfasz, leszarom, de ne nekem kelljen már minden funkcióért utánanézni.

2022. dec. 22. 19:48
 16/16 anonim ***** válasza:
68%
Ki mondta, hogy szuper? Egy atlagos app, amit tobb millioan hasznalnak problema nelkul. Ha te keptelen vagy ra, akkor ne hasznald. Gondolom nem kenyszerit senki.
2022. dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!