Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bérleti jog egy lakásnál...

A bérleti jog egy lakásnál tipikusan hány évre szól?

Figyelt kérdés
Nem találtam infót erről, senki se írja bele a hirdetésbe hogy 1-5-10-15 év stb...

2022. dec. 26. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben megállapodtok.
2022. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És mi a tipikus? Például piaci ár 25 millió ft, bérleti jog 9millió ft. Lehet hogy valakivel 1 évre állapodok meg, valakivel meg 80 évre?


Ha ilyen szélsőséges akkor nem értem miért fix árat írnak, miért nem azt hogy 1 millió / év?


Nem értem a logikát ebben.....

2022. dec. 26. 15:38
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A megállapodás szerinti időre szól.

Ha úgy hirdetik, hogy "hosszú távra", akkor az általában 1 évnél hosszabb időt jelent.

2022. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, te bérleti jogot akarsz venni? Abba ne menj bele. Nem teljesen törvényes.
2022. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Ált a bérleti jog annyi, amibe került a bérlemény átalakítása. És azért van, hogy aki ki akar szállni, ne bukjon annyit. Persze ő mást mond, hogy akkora érte a verseny, meg ez simán 1 hét alatt meghozza, meg ilyesmi. Várj még 1-2 hónapot és az esetek 90%ában simán kibérelheted bérleti jog fizetése nélkül. HA a tulaj kér bérleti jogért pénzt, ott azt tekintsd vissza nem fizetendő kauciónak, ami csak a te lehúzásodra van.
2023. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!