Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Államkincstárnál vezetett...

Az Államkincstárnál vezetett számlán lévő pénz korlátlanul garantált, nem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kereskedelmi bankoknál 100 ezer euró a limit amit az OBA fizet.

2022. dec. 27. 16:42
 1/6 krwkco ***** válasza:
100%

Az ÁKK-nál levő pénzeszközöknél nincs közvetítő bank, akinél egy alkalmazott elsikkaszthatná a kötvényt, vagy más módon eltünhetne a papír. Az OBA ezek ellen véd, úgyhogy itt nincs szükség OBA-ra.

A visszafizetésért és a papírok megőrzésért ugyanaz az intézmény, az állam vállal törvényi garanciát. És ennek nincs felső határa.

2022. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Államcsőd esetén fut6sz a pénzed után, ha államkötvénybe, kincstárjegybe fekteted a megtakarításod. Ezzel a korláttal számolnod kell.


Bizonyosság itt sincs, csak a valószínűség mértékében van különbség. ( államcsőd és piaci szolgáltató csődje közti különbség)

2022. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:
Csak egy tisztázó megjegyzés 2-es kommentjéhez: Ha az állam megtagadja vagy késlelteti a visszafizetést, akkor nincs OBA kártérítés. Sem banknál, sem ÁKK-nál levő államkötvényre.
2022. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:
76%
De mint már ezerszer le lett írva, az államnak bőséges eszközei vannak, hogy a visszafizetést biztosítsa és az államcsődöt elkerülje: különadók, további kölcsönfelvételek, infláció miatti adóemelkedés és egyben reálkötelezettség csökkenés.
2022. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
+ Mo-k porszem az eu gépezetében, ha akarnak kilóra felvásárolnak minket 3x
2022. dec. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

@ 3:

2-es vagyok. Helyesen írtad, nem cáfoltam én sem: az OBA-nak nincs köze az állam kötelezettségvállalásához, tehát nem vehető igénybe pl. államcsőd esetén.


De az is igaz, hogy az állami szuverén kockázatú befektetés, és a magántulajdonú pénzügyi szolgáltató intézmények piaci kockázata között a valószínűségnek van komoly szerepe.


100 % bizonyosságot az állami kötelezettségvállalás sem jelent.

2022. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!