Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben az esetben meylik a...

Ebben az esetben meylik a jobb döntés? hitelkártya, személyi kölcsön, vagy folyószámla hitel?

Figyelt kérdés

500 ezer fizum havonta érkezik a sázmlámra. Sajnos képtelen voltam fizetni az adót, iylen oylan váratlan kiadásokat éppen hogy fedeztem.

ősz óta 260 ezer forint tartozást felhalmoztam a NAV felé, tartok attól, hogy leinkasszóznak.(szja-s voltam de most már alkalamzott leszek és igy nem én fizetem havonta a járulékokat)

illetve van egy 140 ezres további tartozásom.


400 ezer kellene 1 héten belül, amit egész egyszerűen nem tudok máshogy előteremnteni, csak a fenti 3 opció valamelyikével.


mivel hirtelen kellene ez a 400 ezres egyszeri összeg---melyiket javasoljátok?


nem értem a folyószámla hitel működését. Ha én azzal igénylek 400at, úgy értelmezem havonta 400 pluszt adnak, ami nekem nem kell hogy állandóan jöjjön, csak most egyszer. - Mennyi ennek a törlesztési ideje?


Cetelem minimum 400at ad 24 hónapra, ez elég egyértelmű. De oylan konstrukciót keresek ami 12 hónapra szól. (minél előbb le akarom tudni))


hitelkártya is hasonló a folyószámlához??


köszönöm a válaszokat.


2022. dec. 28. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A fsz hitel az hogy minuszba mehet a szamlad addig az osszegig. Ez kell neked.

Vagy egyszeri 500k hitel a bankodnal. Ha a fizud munkaberkent erkezik akkor gyorsan megkapod.

2022. dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ha fsz hitel, akkor mikor kerül törlesztésre? ameddig biztosan nem 0-ára hozza ki hónapokon át ?
2022. dec. 28. 11:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lemesz minusz 400ra. Jon ra a fizetesed 500k, lesz 100k. Ujra lemhetsz minusz 400ig ha akarnal de te csak 400at veszel le koltesz el igy minusz 300kd lesz. Kovi honapban ugyanez es szep lassan visszaviszed 0ra.

Persze a minusz 400kra szep kamatot kapsz, ez lesz a koltseg.


Amig aktiv a hitelkeret addig szabadon tobbszor kihasznalhatod.

2022. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

big thanks köszönöm a választ egyébként ! :)

Kellemes Ünnepeket! :)

2022. dec. 28. 11:14
 5/12 xswerdy ***** válasza:
100%
igen. A folyószámlán hitelkeretet kapsz. Ez annyit jelent hogy eddig a keretig minuszba mehetsz, amit bármikor visszatörleszthetsz, majd újra igénybe veheted újabb adminisztráció nélkül. Kamatot mindig annyira fizetsz (napi elszámolással), amennyit éppen igénybe veszel a hitelkeretből. Ezen kívül fizetsz valamit a hitelkeret rendelkezésre tartásáért is jellemzően. A keretedet az elmúlt hónapok jövedelme alapján ítélik meg, ha megszűnik a rendszeres bejövő utalás, akkor elég hamar felmondják.
2022. dec. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kaptál felszólítást a NAV-tól?

A fentiek közül a személyi kölcsön a legjobb döntés.

Felveheted 24 hónapra is, személyi kölcsönt elő lehet törleszteni, így kifizetheted előbb, ha tudod.

2022. dec. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
elvileg van egy nav kimutatás az ebev-en hogy mennyivel tartozok.
2022. dec. 28. 11:24
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 - Akkor amíg nem kapsz felszóltást, addig nem kell aggódnod. Természetesen fizesd be az adószámlára havonta a tartozásod egy részét.

De amíg felszólítás nem jön, addig inkasszózni nem fognak.

2022. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krwkco ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi idő alatt tudod visszatörleszteni és mennyire vagy megbízható a megtakarításokban.

Ha ez utóbbi teljesül, akkor a legkisebb költséget a hitelkártya jelenti. Ha megkapod...

Veszel az ÁKK-nál a hitelkártyára diszkontkincstárjegyet. Azonnal eladod és a pénzt átutalod magadnak. Törleszted az adósságaidat.

A türelmi időszak alatt bejövő fizetésedből visszafizeted a hitelkártya tartozást és abban a hónapban a hitelkártyából élsz meg. Ezt addig ismétled, egyre kevesebbet költve, amig el nem fogy a hitelkártya tartozás. Ha ezt meg tudod csinálni (amit nem tudok elképzelni egy olyan embertől, aki adósságokat halmozott fel), akkor nem kell kamatot fizetned. Csak a hitelkártya díját.

2022. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt van több félreértés is. Az az 500 ezer nem a fizetésed, az bevétel, amiből vállalkozóként adót kell fizetned. Nagyobb adótartozással a bank nem fog neked hitelt adni, szóval ne várd meg a felszólítást. Így sem biztos amúgy, mert a hiteligényléshez lezárt adóév és arról adott NAVos jövedelemigazolás kell, ami alapján a bank eldönti, hogy hitelképes vagy-e.


A felsoroltak közül a legjobb a személyi hitel, mindegy milyen futamidővel, lehet előtörleszteni. Ha eleve a rövidebb futamidőt erőlteted, az rontja a hitelképességed, és magasabb kamatot is raknak rá.

2022. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!