Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem tudom fizetni tovább...

Ha nem tudom fizetni tovább az OTP-nek az összesen 1,7 milló Ft-os hitelemet (személyi kölcsön, hitelkártya és folyószámlahitel együtt), és márciustól a jövedelmem is máshova érkezik, akkor mire számíthatok szerintetek?

Figyelt kérdés

Meg lehe egyezni velük egy számomra is vállalható részletben?

Hogy járok jobban, ha én keresem meg őket, hogy gondom van, vagy ha megvárom, hogy ők jelentkezzenek.

Ha nem tudunk megállapodni, akkor mennyi idő múlva számíthatok végrehajtásra? És vajon megelégszenek a fizetésletiltással, vagy konkrét vérgehajtást is kérnek?

Nagyon megköszönöm, ha válaszoltok, mert nagyon el vagyok keseredve!


2012. febr. 24. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:

- Biztos, hogy akkor jársz jól, hogyha te keresed őket, mert akkor látják, hogy AKARSZ fizetni csak meg vagy szorulva

- Egy értelmes részletben valószínűleg engedni fogják a hitel újraütemezését (kevesebb törlesztő hosszabb futamidő)

- Attól függ mennyi a fizetésed. Ha elég akkor megelégszenek a tiltással is, ha kevéske akkor végrehajtást indítanak.

2012. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező Úr !

Talán nem tetszett az őszinte,szókimondó első válaszom és kitöröltetted ?! Gerinctelen vagy,mint az anyagiak terén....

2012. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Kedves őszinte és szókimondó!

Először is nő vagyok.

Másodszor pedig nem olvastam a válaszod, mert tegnap óta nem jártam itt, így ki sem töröltethettem.

Harmadszor pedig nem érzem magam gerinctelennek (anyagi téren sem), mert évtizedekig fizettem mindig mindent pontosan (adókat, kamatokat, költségeket, rezsit), egészem mostanáig, és most sem az a célom, hogy kibújjak a fizetés alól, csak nem szeretnék teljesen a padlóra kerülni, ha már önhibámon kívül rossz helyzetbe kerültem.

2012. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szentirmainé ***** válasza:

Kedves válaszoló!


Itt nem azért járunk, hogy másokat megbántsunk!!!

A cél a SEGITSÉG!!!

A kérdésre nem válaszoltál meg, de sértegetni azt sikerült.

Elég szégyentelen magatartás, de ennél is több, hogy olyasmibe ártod magad, amihez nem értesz!


A végrehajtást minden bank megkezdi, ha nincsen fizetve a hitel. Első lépésben érinti a fizetés 33%-át, közben - amennyiben van ingatlan az adós nevén - megkezdi annak terhelését. tehát ennek értelmében kell intézkedni.

2012. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tamás 1234 válasza:
Vagy ! Kijelentkezel kényszerkijelentővel az állandó lakcimedről és dolgozol feketén. 5 év után pedig ha kihúzod akkor a követelés elévül igaz a hitel örökre fent marad . de nem piszkálhatnak már.Tudom mert én ezt csináltam.
2012. márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó butaságot beszél.


Ha nincs lakcímed (és ezáltal nem tudnak hivatalosan értesíteni) akkor sem évül el a tartozás, hanem az utolsó lakhelyed szerint illetékes sóhivatalba 30 napra kifüggesztik a neked szóló felszólítást majd kézbesítettnek tekintik. Amíg ezt minden évben megteszik a tartozás SOHASEM fog elévülni.

2012. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tamás 1234 válasza:
Nézd mivel ezt megjártam tudom és nem csak úgy irogatok mint egyesek hogy lehet talán stb. Külföldön dolgoztam 7 évig most jöttem haza és utána jártam. A követelés elévült a hitel örökre fent marad.+!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. márc. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Idén jan. 1-jétől van így...


Soha nem évül el sem a követelés sem a hitel, bármikor behajtható marad ha lesz miből.


Ami régen elévült arra természetesen visszamenőlegesen nem vonatkozik a törvénymódosítás.

2012. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igényelj náluk tartozásrendező kölcsönt!Nagyon szívesen segítenek, és minden megoldódik.Egyik hitel a másikból tudom nem megoldás, de a havi törlesztőd jelentősen csökkenhet így!
2012. máj. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!