Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha házra gyűjtünk pénzt, mibe...

Ha házra gyűjtünk pénzt, mibe érdemes fektetni jelenleg? Esetleg van valami jó lakástakarék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 24 éves vagyok férjem pedig 28. Idén nyáron volt az esküvőnk, nagyon szeretnénk saját házat venni. Mindketten dolgozunk. Valamennyi félretett pénzünk van, de nyilván arra nem elég, hogy 40 millióért vegyünk házat. Én nagyon gondolkodom azon, hogy valamibe be lehetne fektetni, néztem àllampapírt is, de félek valamiért tőle. Gondolkodtam azon is, hogy nyitok megtakarítási számlàt, de szerintem azzal se megyünk sokra. Nem tudom jelenleg milyen lakástakarék lehetőségek vannak. Ti esetleg tudtok nekünk valamit javasolni? Nagyon szépen köszönöm előre is! 😊

2022. dec. 29. 20:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%

Hello!

Hol szeretnétek lakni, milyen lokációban?

Gyereket akartok? Ha igen, mikor?

Most csak a gyerekvállalókat támogatja az állam, és házasságkötésre is van valamicske. Munkahely és önkormányzat is ad néha pici segítséget.

2022. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Miklós89 ***** válasza:
0%
Szerintem ez ma nagyon függ attól, mennyire vállal kockázatot szívesen az ember. Jelenleg az abszolút likvid, napi kamatozású Cetelem takarékszámlát javaslom és akár a nem lekötött verziót. Az is hoz évi bruttó 9 %-ot és legalább védve van a tőke még egy állami fizetésképtelenség beálltakor is. Nyilván az infláció ennél jobban dolgozik, de ha nem csinál ennyit sem az ember, akkor veszít igazán. Ez a számla a normál (másik banknál eddig is vezetett) számláddal összekapcsolható és oda ingyen tudsz majd pénzt átvezetni. A Cetelem irányú utalás díjai a másik banktól függenek, de több ingyenes bankszámla van ingyenes utalási feltételekkel ehhez is. Minden Cetelem számlán töltött nap ketyeg a kamat, amit minden hónap végén ír jóvá a bank.
2022. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
2: Mi az a Cetelem?...
2022. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Lakástakarékba biztos hogy nem érdemes.


Ami óta megvonták róla az állami támogatást, pláne nem éri meg, de én még régen nyitott állami támogatásosat is megszüntettem a francba, mert jobban járok ha annak a tőkéjét egy állampapírba forgatom be, és akkor még csak meg se lesz szabva hogy csak lakáscélra használható fel.

2022. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
4: Én se tartottam megérősnek a Lakáskasszát!:) Alapvetően azért, mert kanosszát jártunk a bankba, mire kifizették, mert ahányszor mentünk, annyi FELTÉTELT szabtak a kifizetésnek - és most csak az adminisztrációra gondolok. Mikor és kinek és hogyan jelentsük be, hogy ki akarjuk venni, mikor, kinek és milyen papírokat kell hozni... pffff..... fél évünk elment vele, és még a finishben is taxizni kellett egyet az ügyvédtől csúcsforgalomban a félretájékoztatás miatt!
2022. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Amit írtál, az alapján egy 3 szobásat céloznék meg, minél kisebbet. 24 milliótól van találat, ami már felújított, és az irányár, kell alkudni. Az apróbb támogatásokat megkapjátok arra is. Szóval nem kell 40 milliós házra gyúrni.
2022. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Miklós89 ***** válasza:
62%
A Cetelem egy bank (Magyar Cetelem Zrt), bár eddig a hitelezésben volt inkább ismert. Nem is gondoltam, hogy valaha ügyfele leszek, de mégis egy OBA garanciával a háta mögött fektethet be az ember és rugalmasan kezelheti az akár nagyobb összegeket is.
2022. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, 20 alatt is vagyogatnak... már hogyha az egész megye szóba jöhet. A mondott település elég drága.:)

És elsőre lehet azért jó állapotú is, akkor lentebbi árfekvésben is van kínálat.

2022. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

7: Köszönöm. Melyik volt a számodra leghasznosabb oldal informálódni erről?

Nekem is új, amiket írsz.

2022. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, nekünk is az a célunk, 3 szobás kicsi ház:D csak ez a település tényleg drága:/ lehet érdemesebb lenne messzebb nézni, csak itt van a munkahely ugye. :/
2022. dec. 29. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!