Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha házra gyűjtünk pénzt, mibe...

Ha házra gyűjtünk pénzt, mibe érdemes fektetni jelenleg? Esetleg van valami jó lakástakarék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 24 éves vagyok férjem pedig 28. Idén nyáron volt az esküvőnk, nagyon szeretnénk saját házat venni. Mindketten dolgozunk. Valamennyi félretett pénzünk van, de nyilván arra nem elég, hogy 40 millióért vegyünk házat. Én nagyon gondolkodom azon, hogy valamibe be lehetne fektetni, néztem àllampapírt is, de félek valamiért tőle. Gondolkodtam azon is, hogy nyitok megtakarítási számlàt, de szerintem azzal se megyünk sokra. Nem tudom jelenleg milyen lakástakarék lehetőségek vannak. Ti esetleg tudtok nekünk valamit javasolni? Nagyon szépen köszönöm előre is! 😊

2022. dec. 29. 20:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
És lakás nem jöhet szóba?
2022. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Miklós89 ***** válasza:
65%

9: a Bankmknitornak volt egy jó cikke (persze nem találom), de már a Cetelem oldala is tapasztalatból mondom, hogy hiteles információkat ad erről a számláról.

[link]

2022. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11:

Szívem szerint legjobb lenne a lakás 🤣 csak férjem mindig azzal jön, hogy 2 gyerekkel az nem lesz jó, nem tudnak kimenni az udvarra, meg ő szeret füvet nyírni stb. Egyébként a lakások is már 18-20 millió körül vannak és akkor van 58 nm :/

2022. dec. 29. 21:47
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

13: De most az első ingatlant keresitek, kettőtöknek, ill. max. 1 gyerekre....

Mire lesz 2, eltelik 6-8 év, akkor ráér az új ingatlan.

A szükségesnél nagyobb ingatlant fenntartani az elszegényedés receptje. Mindig a meglévő élethelyzetre vesszük ezért...

3 szoba amúgy 4 embernek is bőven elég, de ha kell nagyobb, ráér akkor keresni az újat, mikor már a kisebb is megy iskolába.

2022. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Miklós a magnetbankot nem nézted? Én is gondolkodtam ilyesmiben de végül arra jutottam hogy a rejtett költségek, lekötés, nem nyúlhatsz hozzá stb, inkább inflálódjon. Megközelítőleg 15 milliói, majd veszek belőle egy ingatlant.
2022. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15: Mi is csak nézelődünk és tartogatjuk..:))
2022. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%
A cetelem nem az, ami arról volt híres, hogy boldog boldogtalan aljanép után hajigálta az előnytelen konstrukciós hiteleket, amiket sorra buktak be a fogatlanok, és mentek tönkre általa?
2022. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Miklós89 ***** válasza:

15: A Magnet bank egy érdekes filozófiát képvisel, és ebben nem találtam meg az én szerepemet, de ez változhat. 25 éves korom óta azt képviselem, ami nekem is segített: Kilépni az OTP köreiből és tudatosan tájékozódni a pénzügyi megoldásokról. Amennyiben pedig véletlenül félretájékoztatnak , vagy nem a feltételek szerint működnek, ott vissza kell kérni, ami az ügyfélé.

A hitelek összetettebbek a folyószámla vagy értékpapírszámla termékeknél, ott nem akarom azt állítani, hogy könnyű eligazodni mindenkinek.

A Magnet Bank tehát egy nemes megoldás lehet számlára, megtakarítási oldalon nem ismerem, csak a hiteleseket segítő mentor plusz betétet.

2022. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!