Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A rokonom fel kért személyi...

A rokonom fel kért személyi kölcsönhöz , kezesnek adóstársnak de vissza utasítottam. Jól tettem??

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jól.
2023. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TappancsMancs ***** válasza:
87%
Sajnos jól tetted. Sajnos még saját szándékától függetlenül is kerülhet olyan helyzetbe, hogy nem tudja fizetni. Én sem vállalok senkinek sem kezességet semmire, még a legjobb barátnak sem és ez nem a barátot vagy rokont minősíti, hanem az esetet magát.
2023. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Feleségem labilis lelkivilágú kolleganőjét (életunt volt, kedvetlen...) én is visszautasítottam kezesnek bútorvásárláshoz. Azóta is (kb. 25 éve) jóbarátok vagyunk. Megértette, holott nem indokoltam az elutasítást.
2023. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntötél. Az a biztos, így legalább nem kell visszafizetned egyedül a pénzt. Ismeretségi körömben volt ugyanilyen eset, hogy bedőlt a "nagy üzlet" és úgy tünt el a hitelt felvevő rokon, mint szürke szamár a ködben.
2023. jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó! Egy vállalkozó amúgy , mondta hogy rendesen fogja fizetni de hiába rokon nemet mondtam. Még a saját apámnak se mennék el kezesnek egyébként.
2023. jan. 9. 16:59
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Jól tetted. Ilyet csak a gyerekemnél vállalnék be.
2023. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Persze, a hozzáállás (beleegyezés vagy megtagadás) függ a kapcsolattól, de főleg a felvett összegtől, esetleg a kölcsönfelvevő helyzetétől.

Jómagam irtózom a kölcsöntől. Egyszer a feleségem meglátott egy bútort, amit meg szeretett volna venni. Magasabb volt a fizetésem és engem kért meg a vásárlásra. Nem egyeztem bele, de ajánlottam neki, hogy vegye fel a kölcsöntb ő és én leszek annyira gavallér, hogy elmegyek kezesének. Így is lett.

2023. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"... mondta hogy rendesen fogja fizetni ..."

Nyilván mindenki ezt mondja. Még az is akinek nincs az szándékában az is. De a lényeg a váratlan helyzetetken van és nem a jó ismeretségen se a megbízhatóságon.

2023. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Ezek szerint a bank se hitte el neki, hogy rendesen fogja fizetni

(( halkan hozzáteszem, hogy én is vállalkozó vagyok és nem gond a bankomnak, mivel látják a pénzmozgásaim és szó nélkül kapnék most lakossági személyi kölcsönt és vállalkozáshoz is kölcsönt, ha kellene)

2023. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!