Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp-s bakszamlarol elloptak a...

Otp-s bakszamlarol elloptak a penzemet 3 honapja. Egy masik bankhoz utalták. Sms nem erkezett, pedig csak hitelesítéssel mukodhetne az utalas. Az otpnel rogton jeleztem. A mai napig nem tortent semmi. Turelmemet kerik. Tapasztalt valaki hasonlot?

Figyelt kérdés

#lopás #OTP #Illetéktelen hozzáferés
2023. jan. 14. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen, úgy hívják adathalászat és scam csalás. Mennyi pénzedet lovasították meg és milyen körülmények között? Olyan nincs, hogy előzmény nélkül elutalják és te észre sem veszed. Mindenképpen szükséges a saját közreműködésed is tevőlegesen, vagy hallgatólagosan.
2023. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es, írnál erről bővebben légyszi, köszi.

Hogy hogy csinálják, mire kell figyelni.

2023. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#2

Úgy tesz, mintha megvenné az általad hirdetett terméket, de valójában nincs rá szüksége, csak ki akarja csalni a bankszámlád, netbanki belépésed, bankkártyád adatait, hogy vásárolhasson vele, vagy elutalhassa a pénzed a saját számlájára...

[link]

2023. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3-as, köszi szépen!
2023. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szívesen! Sajnos sokan bedőlnek.
2023. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is kapok időnként ilyen linkeket. Rendőrségre is küldtem róla bejelentést a csaló telefonszámával, az általa használt csatornával, ( többnyire külföldi számról jön), de sajnos a hatóságok magára hagyják a lakosságot e tekintetben.


Engem nem tudnak átverni, de sajnos olyan sok képzetlen, tapasztalatlan, naiv, sőt buta ember él Mo-on is, hogy zavartalanul visszaélhetnek vele, büntetéstől nem kell tartaniuk.

2023. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hello, nem adathalaszat. Nem fizetek neten kartyaval. Kizarolag otp alol utalok. Aznap belepes sem tortent.
2023. jan. 15. 06:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Elondanád mi történt és mennyi pénz tűnt el és hogyan?
2023. jan. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Penzt akartam felvenni atm-bol, de azt irta hogy nincs fedezet. A folyoszamla tortenetben azt latom, hogy masik bankhoz atutalasra kerult az osszes penzem. Ezutan jelentettem az otp-nek, azota varakoztatnak. Kb 600e ft.
2023. jan. 15. 13:52
 10/12 anonim ***** válasza:
És 3 hónapja vársz a semmire? Miért nem tettél azonnal feljelentést a rendőrségen? Mire vársz??????
2023. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!