Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen állampapírt vennél, ha...

Milyen állampapírt vennél, ha 1, vagy ha 5 évig nem lenne szükséged a lekötött pénzre?

Figyelt kérdés
Ötletek? Nem igazán ástam bele magam a témába.

2023. jan. 17. 08:04
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

18 ne bohóckodj már, leírtam ezt a kérdésben:

"vagy ha 5 évig nem lenne szükséged a lekötött pénzre"


erre te írsz egy ilyet:

"eleve elképzelhetetlen, hogy 5 évig ne legyen szükségem pénzre"


...majd még megfűszerezed a kamatadóval. Hagyjuk már egymást légyszi.

2023. jan. 17. 11:00
 22/30 anonim ***** válasza:
hàt igen csak egy àtlag gyakoris közgàz zseni 🤣🤣🤣
2023. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
83%

Azt, hogy 5 évvel ezelőtt mostanáig mi volt a legjobb befektetés, utólag már mindenki tudhatja.

Azt, hogy a következő 5 évre mi lesz a legjobb, senki.

Ha valaki 440-es árfolyamon dollárt vett arra hivatkozva, hogy mindig emelkedni fog az árfolyam, most nem biztos, hogy boldog.


De hogy a kérdésre reagáljak:

Ha egy évig nem kellene a pénz, mindenképp diszkont kincstárjegyet vennék. Kicsit kevesebbet hoz, mint az új PMÁP, cserébe kiszámíthatóbb, nem kell idő előtt visszaváltani.

Sajnos az 5 éves állampapírból gyorsan csináltak 7 éveset, és ez várhatóan tovább fog nőni. Ha öt év múlva mindenképpen kell a pénz, el lehet gondolkodni a 4 éves PMÁP-on is, de négy év alatt a a névérték 3%-ával kevesebb kamatot fizet, tehát ha a most 1%-os visszaváltási díjat felvinnék 2-3 %-ra, még akkor is jobban megéri a hosszabb. Ha pedig meg tudod tartani a lejáratig, még jobban megéri.

Talán még egy-két napig lehet venni a 2029-ben lejáró PMÁP-ból, a rövidebb futamidő miatt én még inkább ebből vennék.

De szerintem a PEMÁP is jó választás, nyárig nagyon kevés kamatot fizet, de nem kell félni az elszálló árfolyamtól.

Nekem most vegyesen van PEMÁP, PMÁP és DKJ.

2023. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
18%
Az új PMÁP az mikor fog lejárni? 2030-ban?
2023. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
39%
Tök mindegy mikor fog lejárni. Jelenleg kevesebb mint egy hónap alatt termel annyit, mint a visszaváltási veszteség. Persze ezt megváltoztathatják úgymond, de drasztikusan nem fogják. Semelyik kormánynak nem éri meg kicseszni a befektetőivel.
2023. jan. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
23as teljesen mindegy: Talán még egy-két napig lehet venni a 2029-ben lejáró PMÁP-ból, a rövidebb futamidő miatt én még inkább ebből vennék. - az új meg 2030-ban jár le. 1 év az már nem oszt nem szoroz.
2023. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
46%
èn az egy ève vett 6%os PMÀP om decemberben adtam el hogy nagyobb kamatozàsú sorozatba tegyem, ès így is több tízezerrel kaptam vissza többet mint a bekerülèsi èrtèke.
2023. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
4%

Mit vered magad kérdező? Ha nem ástad bele magad a témába, akkor nehogy már oktasd a válaszolókat.

Itt gyk-n érdekes módon mindenki annyira ajánlja az állampapírokat, normális facebook csoportokban, meg ahol névvel arccal írnak emberek, látod, hogy milyen végzettségük van, érdekes módon a gazdagabb, iskolázottabb emberek mindig negatívan írnak róla.


Ez tipik a prolik befektetése, jobb, mint egy banki megtakarítási számla, csak nehogy azt hidd már megbáeki is, hogy a valós inflációt követi. Én a bekamuzott adatokban nem hiszek, volt már példa arra, hogy baromság a statisztika.

Jobbak nexon stakelik az eurot meg a dollárt, meg valutában tartják a pénzüket. Annyiban igaza van annak, aki írta, hogy a valuta azért hosszútávon mindig erősebb, mint a forintmegtakarítás, erre ott vannak a grafikonok.

2023. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Jobbak nexon stakelik az eurot meg a dollárt, meg valutában tartják a pénzüket."


Egyszerű falusi, gazdasági ügyekhez szó szerint semmit nem értő nagymamám tartotta a kis spórolt pénzét annó német márkában. De a valuta az nem "proli befektetés" ááá dehogy. 😂😂😂

2023. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként a kriptósok voltak annó a legnagyobb állampapír incelek itt az oldalon, de eléggé lemorzsolódtak az utóbbi időben.
2023. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!