Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír vásárlásához...

Állampapír vásárlásához mennyire alapos ismeretek szükségesek ezen a területen?

Figyelt kérdés

Vagy elég, ha mezei hozzá nem értőként elolvasom a különböző állampapírok paramétereit? Hozam, futamidő, kamat tőkésül-e...ilyen alap dolgokat.


Csak mert ahogy olvasom, ugyanabból az állampapírból különböző sorszámúakat lehet venni. És ez már egy fokkal magasabb hozzáértést igényel úgy érzem.



2022. okt. 7. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem általános iskolai végzettség bőven elég. Értő olvasás kell hozzá.
2022. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem bonyolult dolog
2022. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Elnézve hogy a matek mennyire nehezen megy a többségnek nem mondanám hogy 8 általános elég mindig.Pl ha ki kell számolni hogy melyikkel járnál jobban ha vissza kell váltani átrakni másikba stb.

Utánna kell olvasni azért hogy mi hogy működik,matekozni is kell néha,de átlagos IQ val ez abszolválható.

2022. okt. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. Úgy értettem, hogy kamat, százalékszámítás meg hasonlók, az általános iskolai tananyag. Persze aki ott se tanulta meg, annak későb is "magas" lesz. :P
2022. okt. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem is a számolási részére gondoltam, hanem eligazodni köztük. Amit példának is írtam, hogy egy típusú állampapírból is több sorozatszámú van. Ezeket tudni, ismerni, hogy melyik sorozatszám mit takar, mi a különbség...
2022. okt. 7. 11:05
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Mindenképp utánna kell olvasni alapfogalmakkal,kockázatokkal(idő előtti visszaváltás) is tisztába lenni,a papírok nyilvános ajánlattételeit is elovasni,szóval igen alapos tudás kell hozzá tekintve hogy állampapírba mégis nagyobb összeget fektetünk általában.

De ez a tudás mindenkinek megszerezhető némi guglizással,fórumokon kérdezéssel

2022. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Kívánt állampapírhoz érdemes elolvasni a nyilvános ajánlattételt, vásárolni minden esetben magyar államkincstárnál és meg is vagy.
2022. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krwkco ***** válasza:

Pl. ezek segítenek, ami a várható hozamot illeti:

[link]

[link]

[link]

De az inflációt neked kell megjósolni.

2022. okt. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!