Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van szükség a készpénzát...

Miért van szükség a készpénzátutalási megbízás szolgáltatásra a postákon? Az időseken kívül már senki se jár postára csekket befizetni, csak a bankfiókokban kéne erre lehetőséget biztosítani plusz díj fejében

Figyelt kérdés
Azzal, ha csak a bankfiókokban lehetne készpénzátutalási megbízást intézni és minden egyes csekk után ügyintézési díjat kéne fizetni, szinte mindenki leszokna róla. Számlák befizetésére ott a bankkártya, az átutalás, a csoportos beszedés, ez bőven elég alternatívát nyújt. A posták is jól járnának, mert ez csak egy teher rajtuk.

2023. jan. 20. 18:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem ingyen csinálja a posta.
2023. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Bankok nincsnek mindenütt, pl. kis falvakban. Ott hogyan oldanád ezt meg?

A postáktól már sok mindent elvettek; nagyjából a csekkekből élnek.

2023. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

"ha csak a bankfiókokban lehetne készpénzátutalási megbízást intézni és minden egyes csekk után ügyintézési díjat kéne fizetni"


Ez már nagyon rég így van, hogy a szolgáltató kifizetteti veled a csekket. Csak nem mind.

Különben a bankfiókba ugyanúgy be lehet menni KP befizetni a számlára.

2023. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

"Az időseken kívül már senki se jár postára csekket befizetni"

Honnét veszel ilyen ökörségeket?

2023. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
4: ha ez így túlzás is, azért az igaz, hogy már igen kevesen választják ezt a módszert, mivel egyszerűbb és kényelmesebb online fizetni. Szerintem is nagyrészt az idősek tartják ezt fenn, amint eltűnik a nethez nem értő generáció, ezek a dolgok is eltűnnek.
2023. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Most sincs ingyen, a postán sem.
2023. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
5: Nagyon sokan készpénzpártiak, sőt sok helyen csak készpénzt fogadnak el, ez nem fog eltűnni. De ennek kevés köze van a postához. Nem is értem, mért kötöd össze a kettőt.
2023. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

5: "egyszerűbb és kényelmesebb online fizetni"

Meg sokkal drágább és szerintem bonyolultabb is.

230 000 Ft-ot fizettem be legutóbb, átutalással 700 Ft lett volna a díja, plusz az SMS-díj, ami azt hiszem 70-80 Ft.

Valamint kellett bizonylat is, azt ki kellett volna másolnom pendrive-ra (kell egy pendrive!), és kinyomtatni a fénymásolóban (35 Ft és egy külön út). Viszont postán vagy bankban vagy bárhol másutt befizetéskor automatikusan megkapod a bizonylatot is.

2023. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
8: és elmenni a bankba vagy a postára nem egy külön út?
2023. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

9: És? Egy 820 Ft-ot érő út. Még ha a csekket nekem is kéne fizetni, az is csak 80 Ft. Egyébként több dolgot is intéztem a postán, nem csak ezt, tehát amúgy is kellene menni.

És a bankszámla havídíjáról és a kártyadíjról még akkor nem is beszéltünk.

Ha az is hozzájön, máris min. 2000 Ft-ba kerül egy befizetés az ingyenességgel szemben.

2023. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!