Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van szükség a készpénzát...

Miért van szükség a készpénzátutalási megbízás szolgáltatásra a postákon? Az időseken kívül már senki se jár postára csekket befizetni, csak a bankfiókokban kéne erre lehetőséget biztosítani plusz díj fejében

Figyelt kérdés
Azzal, ha csak a bankfiókokban lehetne készpénzátutalási megbízást intézni és minden egyes csekk után ügyintézési díjat kéne fizetni, szinte mindenki leszokna róla. Számlák befizetésére ott a bankkártya, az átutalás, a csoportos beszedés, ez bőven elég alternatívát nyújt. A posták is jól járnának, mert ez csak egy teher rajtuk.

2023. jan. 20. 18:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%

10: jó akkor nézzük. Alapból ott hibás az érvelésed, hogy te a csekk befizetését utalással hasonlítod össze. Az utalásnak van díja, igen (mondjuk nálam nem 700 ft hanem 350), de csekken általában számlát fizetnek be az emberek. Ezt a szolgáltató appján keresztül megteheted online befizetéssel, ami teljesen ingyenes és nagyjából fél percet vesz igénybe, ráadásul semmit sem kell hozzá kinyomtatni. Ugyanígy online vásárlásnál sem szükséges az esetek 99%-ában utalni, hanem online fizetéssel megoldható ingyen. SMS? Minek? A bank appja küldi az ingyenes értesítést, rég lemondtam az sms szolgáltatást. Ebben mi volt drága eddig? Bonyolult? Mi? Kártyaadatokat elmentve az egész folyamat nincs 1 perc. Ha valami ritka esetben mégis utalni kell, bepötyögöt a bankos applikációbaa nevet, számlaszámot, összeget, leokézod, ujjlenyomat vagy pin kód, és már megy is. Szintén max 1 perc.

Továbbá, elfelejted, hogy elballagni a postára ennél sokkal több idő. A munkaidő sokaknak később ér véget, mint ameddig a posta nyitva van, nehéz megoldani. A 350 forintos utalással megspórolok fél óra szarakodást meg sorbanállást a postán, és akkor fizetek, amikor akarok és van rá időm. Az idő pénz ugyebár:)

A bankszámladíjat meg amúgy is fizeted, az emberek nagy többségének van bankszámlája, fizetést már nem szokás kp-ban adni, szóval ez nem feltétlenül ehhez kapcsolódó költség.

Te érvelsz azzal, hogy úgyis mentél volna a postára másért, én viszont konkrétan semmiért nem járok oda, tehát csak emiatt kéne elmásznom odáig. Attól függően, hogy milyen messze van, ez útiköltséget is jelenthet.

Én még mindig úgy látom, hogy online fizetni gyorsabb, könnyebb, és igen, adott esetben olcsóbb is. Minek szenvedjek csekkekkel, meg futkározzak a postára sorbaállni, mikor minden számlát ki tudok fizetni akár este, otthon ülve, 1 perc alatt, ingyen?

2023. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

"továbbá, elfelejted, hogy elballagni a postára ennél sokkal több idő"


Az lehet, de nem olyan idegesítő, mint banki stb. programokkal sz&r&kodni.

Továbbá egészségügyi sétának is felfogható, valamint menet közben lehet találkozni ismerősökkel, akikkel kedves csevely folytatható.

Az ember alapból társasági lény. Gondolj bele, hova vezet az, ha semmiért nem kell otthonról kimozdulni, mert minden online intézhető.

Én nem kérek belőle, pedig nem vagyok az "öreg" generáció és bizony moziba is nagyon szívesen járok, pedig van internetem, ahol meg tudnám nézni a filmet. Még fizetni is hajlandó vagyok a moziért... ;)

2023. jan. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
A települések nagy részén nincs bankfiók. sokaknál nincs vezetékes internet, mobil még kevésbé. Úgy tűnik Te is csak egy kis buborekban élsz. Nem ismered a valóságot.
2023. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
39%

Azért én is, de az ügyintézéssel járó mászkálást annyira redukálom le, amennyire csak lehet. Így is kevés idő jut munka mellett olyan dolgokra, amiket valóban élvez az ember, hobbi, család, barátok stb. Legalább a posta meg ilyenek ne vigye az időmet.

A bankba egyébként alapesetben baromi ritkán kell járni, évek óta nem voltam.

2023. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

13: amennyire tudom, internet szinte mindenhol van az országban. Mobil meg olyan szinten alapkellék, hogy konkrétan a düledező viskókban elő putris romák kezében jobbat látok az enyémnél.

Az idősebb generációnál (50+) ez nem feltétlenül van így, de épp arról beszélek, hogy kb ők tartják fenn a postákat. Amúgy az ennyire gáz településeken előfordulhat,hogy posta sincs.

2023. jan. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 BlackSword ***** válasza:
74%

Alapvetően több sebből is vérzik a dolog...

1, a bankoknak nincs meg hozzá sem a logisztikája, sem az emberi kapacitása, hogy ezt elvégezze... van éppen elég dolguk így is... ellenben a postának már kiépített logisztikája és felügyeleti szerve van erre, ami működik...

2, nem csak az idősek fizetnek csekket, minden korosztály jár postára...

3, már csak nevében készpénzátutalási megbízás, mert kártyával is ki lehet fizetni, és vásárlásnak minősül...

2023. jan. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Régen banki megbízással fizettem be a számlákat, ingyenes volt, de egy idő után fizetőssé vált, mind. díj 180Ft/db, 8 számlánál már szerintem érdemes inkább postán fizetni. Tudom, tudom váltsak bankot, vagy számlacsomagot...

Havi 1-2 alkalommal szoktam postára menni 210Ft-al olcsóbb a kilós kávé, mint a boltban +8*180Ft is megmarad.

A számlám összege sem lesz kevesebb attól, hogy nem a postán fizetem be, nekem megér durván 1500Ft-ot az az extra 5-6 perc ami erre elmegy, de ez persze egyénfüggő és az sem hat meg, hogy emiatt a kérdező megharagszik.

2023. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"amennyire tudom, internet szinte mindenhol van az országban."


Amennyire tudod...


Az az utca végig, ahol én élek, 2-3 éve lát vezetékes netet. 12 éve élek itt. Egy bizonyos házszámig építették ki annak idején a vezetéket. Mobilnet szóba se jöhetett, mert nincs, vagy nagyon gyenge a térerő még akkor is, ha itt van 20 perc sétára a torony. Ugyanis van itt egy hatalmas hegy, közvetlenül a lábánál lakunk.

2023. jan. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!