Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki kölcsönöm van Magyarorsz...

Fritty kérdése:

Banki kölcsönöm van Magyarországon de már nem èlek ott egy jóideje. Nem tudtam eddig kifizetni, kamat csak növekedett az 1 millió forint már 2,5 millió. Mit tudok csinálni? Mit tudnak velem csinálni?

Figyelt kérdés
Lègyszives ne köpködjete rám, nyilván ha tudtam volna kifizetem. Nem tudtam, most se tudom sajnos. Most hogy már nem èlek ott több mint kèt ève van e esèly arra hogy ez elèvül egyszer mert nem tudnak velem mit csinálni? Vagy van fèlnovalóm a határon esetleg ha be akarok utazni Magyarországra? Köszönöm a segítsèget

2023. jan. 22. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Majd megy érted az adott ország hatóságai és szépen behajtják rajtad!Vagy a bankszámládat zárolják, de ma már nem lehet így elbújni ilyenek elől!Minden elektronikus úton történik, így könnyebb a banknak...
2023. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elévül.. persze. Elkölteni jó volt, visszafizetni azt már nem..


Nyugi, be fogják rajtad hajtani.. ha nem most, akkor 10 év múlva, csak akkor nem 2,5 milliót, hanem 25 milliót kell majd fizetni.

2023. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem évül el. Szép is lenne 😀
2023. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Èrtem, köszönöm. Szóval akkor előbb utóbb az osztrák címemen meg fognak keresi az ottani hatóságok? Vagy az ottani OTP kèpviselői?
2023. jan. 22. 20:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokára lesz az, hogy a labanc tek rádrúgja az ajtót. Jobban jársz, ha te jelentkezel és kezded a törlesztés mielőbb. Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz
2023. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem évül el. A hitelező bank azóta valszeg felmondta a szerződést, és értékesítette a hitel plusz járulékait, plusz behajtási költséget, plusz ....... jogszabályokban meghatározott költségeket egy követeléskezelő, avagy faktoring cégnek.


Ha nem reagáltál időközben semmire, a önálló bírósági végrehajtó kísérletet tehetett a kapcsolatteremtésre, és felszólító leveleket küldött , amit ezek szerint nem vettél át.


Ha van Mo-on bármilyen vagyontárgy, ingóság a neveden, arra a végrehajtó megpróbálta rátenni a kezét. Ha ingatlanban tulajdonos, vagy részbeni tulajdonos vagy, a tartozásod összegéig terhet jegyzett be a Földhivatalnál. Stb-stb.....

2023. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a bankkal és próbálj meg vele megegyezni. Nem számít, hol élsz, a tartozásod nem fog elévülni, csak rosszabb lesz.
2023. jan. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

@ 4 : Egy EU-n belüli országban regisztrált tulajdonodra viszonylag könnyű dolga van a kijelölt végrehajtónak, ahhoz képest mintha EU-n kívül lenne tulajdonod. Legfeljebb időigényesebb, és macerásabb, költsgesebb az adott ország végrehajtási szabályainak is megfelelő eljárást lefolytatnia.


Ha nagyon elbújtál, senki nem tudja a magyar végrehajtó tudomására hozni melyik országban van vagyonod, akkor nem lesz sikeres a végrehajtási eljárás. Attól nem kell tartanod, hogy letartóztatnak, lecsuknak, ha Magyarországra jössz, hacsak nem a Btk-ba ütköző cselekményt követtél el. A lejárt tartozás önmagában nem bűncselekmény. Ha nincs, soha sehol nem lesz a neveden vagyon, akkor soha nem fogják tudni behajtani a lejárt tartozásodat.

2023. jan. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz #8-as, de azt is áruld el neki, hogy ha egész életében bújkál, és soha nem lesz a nevén semmi, akkor milyen öregkor vár rá. Esetleg betegen...
2023. jan. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
@ 9: lusta voltam már ilyen hosszan írni, de köszönöm, hogy helyettem leírtad.
2023. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!