Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Wise-n mertek pénzt tartani így?

Wise-n mertek pénzt tartani így?

Figyelt kérdés
le van írva nincs betétbiztosítás hanem az van ha bedőlik akkor belehet álni a sorba a hitelezők mögé és ha felszámolás után -ha még marad pénzt- azt osztják szét az ügyfelek között.

2023. jan. 26. 19:52
 1/6 anonim válasza:
38%

Hát, én nem ezt olvastam a Wise oldalán...

Mivel ez csak egy online pénzügyi intézmény, nem kell betétbiztosítással rendelkeznie. Főleg, hogy ha nem fekteted be, akkor az nem "betét". Az ott tárolt pénzed a tiéd, senki más nem fér hozzá.

Ha csődeljárás indulna a vállalat ellen, a pénzed akkor is a tiéd marad. Az lehetséges, hogy kevesebbet kapsz vissza "fizetésképtelenségi ügyintéző saját költségei fedezésére használja fel".

2023. jan. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Hol van ez irva kerdezo, belinkeled?
2023. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
A betétbiztosítás nem vonatkozik rá, az biztos, de a Wise remélhetőleg nem fog mostanában csődbe menni. Elég sok ügyfelük van, ha csődbe is mennének, nem mennének csődbe, mert felvásárolná őket egy nagy bank, átvéve az ügyfeleiket.
2023. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom hol olvastad ezt, a Wise oldalán biztos nem. Világosan le van írva hogyan működik náluk a safeguarding, illetve, hogy milyen pénzintézeteknél tartják a pénzed (Citi, Blackrock, JP Morgan többek között). Ha a Wise csődbe megy, az a te pénzedet nem érinti.
2023. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
20m van wison, 40m revoluton... Wison a ceg van, revolton tozsdezek
2023. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%
Persze, persze... Írni meg majd megtanulsz... 😂
2023. jan. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!