Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP önkéntes nyugdíjp. kötelez...

OTP önkéntes nyugdíjp. kötelező fizetni 10 évig?

Figyelt kérdés
Ezer helyen utána olvastam, de sajnos banki ügyekben még nincs nagy tudásom, így nem világos számomra. 3 éve kötöttem meg, gondoltam legalább azt a havi 5000-et nem elszórom, de most emelik az alap díjat, így utána számoltam megéri ez tényleg nekem? Hát nem. Olvastam, hogy 10 évnél előbb nem vehetem ki a pénzt, oké ezt elfogadom. Na de arról nem találtam infót, hogy nekem kötelező havonta befizetni addig, vagy dönthetek úgy, hogy nem fizetem tovább, megvárom a 10 évet aztán kiveszem ami marad.. ha egyáltalán marad és addig a bank nem teszi az egészet zsebre. -.- Valami tud ebben a kérdésben segíteni nekem? Jelenlegi portfólió: növekedési

2023. jan. 31. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tedd fel a kérdésedet az OTP-nek. Válaszolni fognak.


Az OTP oldalán nem találom, de ez úgy szokott lenni, hogy ha nem fizetsz, akkor annyi történik, hogy a minimum befizetés után kiszámolt működési és likviditási levonást levonják.

Ez most éppen évi 6160Ft az OTP-nél.

Viszont ezt csak a hozamból vonhatják le a tőkéből nem.


Tehát ha lenne neked egy évben 30ezer forint hozamod, akkor abból 6000Ft-ot elraknak és 24ezret írnak jóvá.

A tőkédből nem vonhatnak le, akkor se, ha nem teljesíted a minimum befizetést.


Annak jól utána kell olvasni, hogy milyen adókat kell fizetni a kivételre.

Ha 3 évig fizetted akkor eddig 180ezret költöttél rá. Nem mindegy neked most, hogy 7 év múlva abból kapsz-e vissza vagy sem? Korai ezzel foglalkozni...

2023. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, de azt olvastam, hogy 10 év múlva sem érdemes kivenni a pénzt, hanem inkább 20 év, de az tényleg nagyon messze van. Az összeget nézve pedig nem látom, hogy hozamot hozott volna, inkább mintha csak vontak volna belőle nem tudom ez lehetséges-e.. tehát ahogy összeadtam a befizetett összegeket, kevesebbet látok belőle záróegyenlegként.
2023. jan. 31. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy nem kötelező fizetned tovább, a bennlévő pénzed megmarad.

A kivételen meg ráérsz 7 év múlva gondolkodni.

2023. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!