Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik ilyen lehetőség, hogy...

Létezik ilyen lehetőség, hogy egy ingatlaniroda "megelőlegezi" egy ingatlan vételárát, odaadja a pénzt az eladónak, aztán onnantól hirdeti a házat, amíg el nem adja?

Figyelt kérdés

Meghirdettem a házam, de egyelőre nem szerettem volna ingatlanosok segítségét igénybe venni.

A hirdetésre persze ingatlanosok is jelentkeztek, és az egyikük ezzel az ajánlattal állt elő. Először körbe akartam járni a kérdést, ezért abban maradtunk, hogy megadta az elérhetőségét, és ha aktuális lesz, keresem.

Egy nagy, ismert ingatlaniroda nevében hívott.

Próbáltam keresgélni neten, de nem találtam ilyen lehetőségről semmit. Létezik ilyen egyáltalán? Ha előre ideadják a pénzt, de még benne lakhatok, amíg el nem adják, az miért éri meg nekik?

Mi van, ha évekig nem tudják eladni? Miért nem találtam erről semmit neten?

Ha nem lakhatok benne évekig, hanem pl 6 hónapon belül ki kell költöznöm, akkor az egy adás-vétel, de nem így mondta, hanem úgy, hogy megelőlegezik nekem a pénzt.



2023. febr. 24. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen tuti nincs. Vagy félreértettél valamit vagy át akarnak baxni...
2023. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hee?


Ha megveszik tőled, akkor miért lakhatnál benne?

Ha meg nem veszik meg, akkor meg mit értenek azon, hogy megelőlegezik az árát?

2023. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt kérdeztem.
2023. febr. 24. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ugy ertette, hogy a kozvetito dijat elolegezik meg es eleg lesz azt eladas utan kifizetned. (Ez egyebkent mashol is igy van)
2023. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ilyen azért nincs, hogy ezt érthettem félre (nem nekem mondta az ingatlanos, de a kollégám így mondta), mert ez eleve így működik. Erre nem kell külön kitérni, nem kell pozitívumként felajánlani, hiszen mindig az eladás után fizetünk jutalékot az ingatlanosnak, nem előre. Lehet el sem tudja adni soha... Meg hogy is fizetnénk előre, mikor az egy meghatározott %, és amíg nincs konkrét ár, addig a %-ot sem tudjuk.

Na mindegy, végül nem lett semmi a dologból, másik ingatlanossal kötött szerződést a kollégám. Egy ismert irodával, mert abban legalább bízik.

2023. márc. 24. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!