Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik ingatlaniroda hány...

Melyik ingatlaniroda hány százalékért dolgozik? Kizárólagosan illetve nem kizárólagosan? Melyek velük kapcs. A tapasztalataitok? Nem árulok zsákbamacskát. Én is ingatlanos vagyok. Nem vagyok szent, de hiéna sem. Szeretném felmérni a szakmát.

Figyelt kérdés

2016. nov. 1. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Régen pár éve általában Budapesten 5+ÁFA pofátlanul magas jutalékért, ami kb. a kartellezés kategória. Kisebb irodák ez alá mennek, 3%- körül.


dh, balla, stb. ezek 5%+áfa

noname 3%



Aki hülye az leszerződik kizárólagosra aminek semmi értelme.

Eleve nem értem miért kell ezeknek a kutyaütőknek 5% részesedést adni egy ingatlanból, ráadásul mitől drágább neki eladni egy 100nm-es lakást vagy egy 40nm-est.



Mire fel százalékban van meghatározva? Ugyanúgy maffia mint az ügyvédi százalékok.

2016. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ingatlanos vagyok, de szerintem is magasak a díjak. Többször javasoltam csökkentést.


A Balláé nagyjából rendben van, de kispénzűeknek és rászulóknak mindig próbálok pluszkedvezményt kiharcolni. Mert tényleg túl sokk a díj...

2016. nov. 1. 15:26
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Főváros és környékén van pár tróger aki szándékosan nem foglalkozik a leszerződött ügyféllel csak akkor ha zsebbe kap plusz stexet . Az irodának az is az érdeke hogy a kötbér bent maradjon és ezért pofátlan szándékos link viselkedést folytat . A másik jellemző hiba az aránytalan jutalékért a hozzáértetlenség , alap dolgok ismeretének hiánya és a melléduma . Ez a jelenség sajnos nem csak ebben a szektorban elterjedt .
2016. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
OTP ingatlan 700,000 jutalékot húzott le 38 milliós ház után.
2016. nov. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az ilyen szemét ingatlanost kikötözném egy White Power pólóban a Hős utcába egy hatalmas horogkereszttel. Aztán falják fel. Odavaló. Ez a szakma tele van szemétládákkal. Szégyenünkre.
2016. nov. 1. 17:23
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Keresleti piac van az ország egy részén, Bp-en mindenképpen...


ilyenkor ki fordul ingatlanoshoz? Főleg kizárólagosan, és magas %-ért?

2016. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

"OTP ingatlan 700,000 jutalékot húzott le 38 milliós ház után."


nem húzott le semennyit. előre aláírtad, hogy mennyire szerződtök, ha nem tetszett, akkor nem kellett volna szerződni.


engem felhívtak a hirdetés alapján, mondtam, ha hoz vevőt, akkor fix 50 ezret tudok adni. Elkezdte mondani, hogy ez nem így működik, hanem %-os a rendszer. Felhívtam a figyelmét, hogy ő hívott engem, én nem szándékoztam igénybe venni a szolgáltatásait, ha mégis érdekli az üzlet, akkor a feltételeket én szabom, nem ő.


A lakást eladtam végül magam, ahogy említettem keresleti piac van, elvitték pár nap alatt.

2016. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 7


Vevő voltam, tehát nem én fizettem az ingatlanost.

Amúgy meg OTPs hiteles ingatlan volt, az eladó állítása szerint KÖTELEZŐ volt az OTP ingatlannal szerződni, másként nem engedte az eladást a bank (azért itt érzésem szerint rezeg a léc...)

2016. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A kulcs valóban az, hogy keresleti piac van. Az eladók egyedül is boldogulnak. A felkapott részeken el tudják adni maguk is a lakásukat. Más kérdés, hogy az ingatlanosoknak is meg kell élni valamiből és vannak nehezen értékesíthető lakások. Pangó vagy veszélyes vidékek, kerületek, ahol tényleg nehéz eladni.


Benneteket mi tudna rávenni, hogy ingatlanoshoz menjetek? Milyen plusz szolgáltatás? Mekkora sikerdíj?

2016. nov. 1. 22:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Töredéke díj plusz hozzáértés. Jelenleg 99℅ egyik sincs
2016. nov. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!