Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank örököl apám után?

A bank örököl apám után?

Figyelt kérdés
Apám tavaly decemberben meghalt, és bankszámlára kapta a nyugdíját. Tegnap voltam a bankban, hogy lezárassam a számláját és vittem a halotti bizonyitványt és a bankkártyáját. Ott mondták, hogy van a számláján 96ezer forint, amiről nem tudtam. A számlát végül megszüntették, de a pénzt nem kaptam meg. Ilyenkor ez a pénz marad a banké?

2023. febr. 28. 03:20
 1/1 krwkco ***** válasza:
98%

A számlát ilyenkor csak zárolják, nem szüntetik meg.

Ha Te lettél volna a haláleseti kedvezményezett, akkor a a halotti bizonyitvány bemutatásakor megkaptad volna a számlán levő pénzt. Kedvezményezett hiányában a közjegyző jelöli majd ki az örököst a hagyatéki tárgyaláson. Az örökös a hagyatéki végzéssel mehet a bankba és a bank akkor fizet neki készpénzben vagy utalással.

Ha az utolsó nyugdíj, amit a TB átutalt, már nem járna, akkor azt a TB visszainkasszózza.

2023. febr. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!