Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet tudni róla valamit...

Lehet tudni róla valamit (kicsit részletesen), hogy mi lesz az MTB Takarékbank Zrt illetve a Takarék Jelzálogbank Zrt és az SZHISZ sorsa 2023. 05. 01. után?

Figyelt kérdés

Van itt aki esetleg a szektorban dolgozik és tudja?


A Google-ben nem sokat lehet találni.

Egyetemre kell, ebből a témából kell felkészülnöm és írni egy referátumot.

(Persze nem csak ezek a kérdések, de a már megtörtént dolgoknak utána tudtam nézni.)


Szerintetek ha a Bankcsoport tagjainak írok e-mailt válaszolnak? Részletes információkkal?

Nyilván csak a publikus információkra gondolok.



A Takarékbank Zrt, azaz a régi sok kis takarék egyesülése május 1-jével beolvad az MKB Bankba.


De a Takarék Jelzálogbank Zrt (korábbi FHB Jelzálogbank Zrt) nem olvad be. A csoportnak hogyan marad a tagja?


Illetve az MTB Takarékbank Zrt, ami a régi Takarékbank volt?

Ernyőbankként működik addig, de új nagybanknak már nem kell.


És az SZHISZ (ami ma már IHSZ)? Ma már a kilépés meg lett könnyítve és alig van tagja, azok is kissé súlytalanok vagy azok lesznek.



Szerintetek a Bankcsoport néhány tagjának ha írnék e-mailt kapnék választ?



2023. febr. 28. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

A Takarékbank Zrt. beolvad az MKB Bank Nyrt.-be 2023.04.30-án, ami 2023.05.01-től MBH Bank Zrt. néven üzemel tovább.

A Takarék Jelzálogbank Nyrt. nem olvad be az MKB-ba, mivel nem teheti meg, szakosított hitelintézet lévén. Úgy tudom, hogy MBH Jelzálogbank néven fog futni, de ez nem biztos, mivel jelentős tulajdoni része van benne az MTB-n kívül a Magyar Postának is: [link]

Az MTB Zrt. központi banki szolgáltatásokat nyújtott a takarékszövetkezeteknek, illetve jelenleg is a Takarékbanknak és még néhány kisebb banknak (pl. a Sopron Banknak, mielőtt beolvadt a MagNet-be). Az ATM-eket is ez a cég üzemelteti.

Ha megnézed a SZHISZ oldalán, jelenleg 4 tagja van, ebből az egyik a Takarékbank, aki már nem sokáig tag. Egyetlen szövetkezet van a tagok között, a Takarék Egyesült Szövetkezet, ami holdingként képviseli a kisebb részjegytulajdonosokat.

2023. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A gmail a spamba tette az értesítő e-mailt így csak most látom a választ.

Először megörültem, hogy hosszú választ látok.


Megkérdezhetem, hogy te a Takarék Csoportban dolgozol? Fióki pozícióban vagy ha back officeban valami alacsonyabb pozícióban?

Akár privátban is megírhatod.


Azért kérdezem, mert amiket leírtál ennyit az internetről egy-két perc kereséssel meg lehet tudni illetve a feltételezésed Jelzálogbank kapcsán logikus, de ez csak feltételezés.


Az SZHISZ-nek a Takarékbank Zrt már nem tagja, kilépett belőle, nyilván a beolvadásra felkészülve. Ezt ma már könnyebben meg is lehet tenni.


Hogy az MTB milyen szolgáltatásokat nyújt, nyújtott én is tudom persze, de hogy mi lesz a szerepe a jövőben vagy hogy miért ő nyújtja jelenleg is, nem az Takarékbank Zrt önmagának az már érdekesebb lenne.



Ha nem a szektorban dolgozol megkérdezhetem, hogy milyen közöd van hozzá? Mert szerintem az ügyfelek 99%-a ennyit sem tud.

2023. márc. 7. 10:34
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyébként csak áprilisra kell készen lennem vele, szóval bőven ráér.

Illetve, hogy a jövőben mi lesz a Takarék Csoporttal amúgy is csak egy kis kitekintés a végén, szóval szerintem enélkül is lehet akár 5-ös is a referátum, úgy hogy ha nem tudom meg ezeket addig akkor sincs gond.


Ha esetleg tudsz még valamit (ami nem spekuláció) várom a válaszod, akár privátban is!

Illetve bárki válaszát aki tud segíteni!

Köszönöm!

2023. márc. 7. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Ügyfélként elég részletes levelet kaptunk...
2023. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Te az első válaszoló vagy?


A tájékoztató levelet sikerült a neten megtalálnom, tényleg elég részletes, de például az SZHISZ-ről (logikusan mert a Takarékbank Zrt kilépett) nincs szó így.

A Takarék Csoporthoz tehát ügyfélként van közöd? Jól értem? De így akkor néhány infó furcsa kicsit.



Írtam e-maileket pár címre a csoportnak, aztán meglátjuk, hogy mit válaszolnak.


A segítő szándékot köszönöm!


Ha valaki tud válaszolni kérem, hogy tegye meg, ki fogom emelni a kérdést, mihelyt tudom!

Köszönöm!

2023. márc. 7. 23:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem az első vagyok, és igen, ügyfélként van közöm.
2023. márc. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor remélem az első olvassa és válaszol.
2023. márc. 8. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!