Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mernétek eurót venni így?...

Mernétek eurót venni így? Egyáltalán megéri most beváltani egy nagyobb összeget?

Figyelt kérdés
Mivel most úgy néz ki erősödik a forint, elgondolkoztam azon, hogy a megtakarításom nagy részét beváltanám euróra. A terv az, hogy kártyás fizetéssel átrakom a revolut számlára, ahol átváltom euróba, majd onnan visszautalom a magyar deviza számlámra. Nagyjából 3-4 millió forintot váltanék át, aminek van költsége, de ha tényleg megint jelentősen gyengül a forint akkor bőven többet nyerek vele mint az átváltási költségek. Szerintetek ez járható út lenne? Revoluton mernétek kezelni ekkora összeget?

2023. márc. 1. 11:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez most megérheti, mert Orbánékat ismerve megint be fog zuhanni a forint.
2023. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Igen most ez jo lehet
2023. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

Nekem vannak kétségeim.

Az MNB már arról beszél, hogy csökkenő pályára áll az infláció nálunk is (úgy, ahogy, de ez a kommunikáció). Ez EU-nak szépen lassan, apró lépésekkel beadja a derekát a Kicsi. Legalábbis látszólag, így meg fognak indulni előbb utóbb a pénzek. Tehát így messziről ránézve nem tűnik számomra valószínűnek rövid távon a jelentős gyengülés. Persze, hosszabb távon, továbbra is marad a forintot elinfláló, NER kifizető gazdaságpolitika, így mindig gyengülni fog a Ft tovább.

2023. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Mernék. Én vettem.

Járható.

Volt, hogy ettől több pénzt tartottam revoluton. Most kb a fele ekkora összeg van ott.

2023. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%
3-4 millió nem egy nagy összeg
2023. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
400nál is csomóan nagy összegeket váltottak, mert mindeki a 450-500 Ft-os euróval riogatott...aztán most meg vakarják a fejüket, hogy mikor megy már legalább 400ig vissza...nagy meglepetések szerintem sem lesznek, 3-assal értek egyet.
2023. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Hat nemtudom, ha csak nem megy 500 fole hosszabb tavon, akkoe az allampapirral jobban jarsz, az legalabb fixen hozza amit kell, nem kell izgulni h most lejjebb megy..

Meg amugyis erdekes dolog ez a valutaba fektetes.. belerakod a penzt, aztan szurkolsz hogy minnel feljebb menjen? Ha gyenge a forint akkor dragabb az elet, igy kb elbukod a prifitot mert dragabban vasarolsz.. az a jo ha eros a forint hosszu tavon

2023. márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ekkora összeget Revoluton csak Metal számlán tudsz átváltani. Sima ingyenes revoluton hónapok alatt tudsz csak átváltani ekkora összeget.
2023. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
de minek áttenni a magyarra? akarsz fizetni tranzakciós adót, vagy mi benne a logika?
2023. máj. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az majdan eurón elért esetleges árfolyamnyereségedből le kell majd vonnod azt a kamatot, amit a forintodra kaptál volna, ha euróra váltás helyett 16%-os kamatyra álompapírba teszed a pénzed.

De azzal egyetértek, hogy inkább most vegyél eurót, amikor olcsóbb, mint 430-as árfolyamon. De mérget nem vehetsz rá, hogy 1-2 hónap alatt felszalad az árfolyam és valamekkora nyereséggel eladhatod. Főleg, ha mondjuk 400-ig felszalad, de te nem adod el, mert a 430-at, vagy 450-et várod. Majd újra lecsorog hónapok alatt 370-re...

2023. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!